“Бурштиновому нардепу” Полякову нарешті наділи електронний браслет

Правоохоронці з п’ятої спроби наділи електронний браслет стеження на народного депутата від “Народного фронту” Максима Полякова. Про це повідомив сам нардеп у Фейсбуку.

“Пройшло півтора місяця з часу першої спроби НАБУ одягти на мене електронний браслет. Методом спроб і помилок, з п’ятого разу, після врахування всіх зауважень моїх адвокатів, які щоразу навчали працівників антикорупційного органу діяти в рамках закону, змусили їх дотриматись процедури, я, як законослухняний громадянин, одягнув електронний засіб контролю.

Ситуація комічна, адже нам довелось проводити лікбез для уповноважених детективів НАБУ (розмір зарплат яких сягає 60 тис. грн!) і змусити їх врешті-решт працювати, як того вимагає чинне законодавство України!

Якщо така, здавалося б, на перший погляд проста процесуальна дія їм не під силу, то про яку ефективність і дієвість НАБУ, в цілому, можна говорити?” – написав Поляков.

Нагадаємо, Солом’янський райсуд Києва призначив Полякову заставу в розмірі 304 тисячі гривень, зобов’язав носити електронний браслет і здати закордонний паспорт. Водночас Полякову забороняється залишати Київ і Умань без дозволу, заборонено також спілкуватися з іншими фігурантами кримінального провадження.

Поляков уже вніс заставу, однак вперто відмовляється надіти електронний браслет. Свою позицію аргументує так, що це “заважає виконанню депутатських повноважень та перешкоджає вільному пересуванню”.

Нагадаємо, 6 липня Регламентний комітет Верховної Ради підтримав подання Генпрокуратури на зняття недоторканності з народного депутата Максима Полякова. Його, а також позафракційного нардепа Борислава Розенблата звинувачують у тому, що вони вимагали хабара від іноземної компанії за видобуток бурштину в Україні та лобіювання законопроектів, які стосуються видобутку “сонячного каменю”.

11 липня Верховна Рада дала згоду на зняття з Розенблата і Полякова депутатського імунітету, але не дозволила затримання і арешт. Більше про справу “бурштинових нардепів” можна почитати тут

Справа “бурштинових депутатів”. Обшуки у Держгеонадрах і арешт керівника “Депутатського контролю” (+фото)

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *