Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня

Велика Британія та Європейський Союз домовилися про «гнучке продовження» Brexit до 31 жовтня. Якби ЄС не погодився відтермінувати Brexit, країна б автоматично перестала бути членом ЄС опівночі 12 квітня.

Про це заявив президент Європейської ради Дональд Туск, передає BBC.

Виступаючи після 5-годиних переговорів на саміті ЄС у Брюсселі, Туск закликав британців «не марнувати цей час».

Зі свого боку прем’єр-міністерка Британії Тереза​Мей заявила, що країна все одно прагне вийти з ЄС якомога швидше.

Британія зможе вийти з ЄС раніше, якщо парламент ратифікує угоду про вихід. У такому випадку Brexit відбудеться першого числа наступного після ратифікації місяця.

«Хід дій буде повністю в руках Британії: вони все ще можуть ратифікувати угоду про вихід, в цьому випадку продовження може бути припинено», — зазначив Туск.

Він додав, що Велика Британія також може переосмислити свою стратегію або скасувати Brexit взагалі.

«Я знаю, що існує величезне розчарування у багатьох людей, що мені довелося просити це продовження. Велика Британія повинна була покинути ЄС дотепер, і я щиро шкодую про те, що я ще не змогла переконати парламент схвалити угоду», — сказала Мей.

«Я не розраховую на те, що наступні кілька тижнів будуть легкими або що є простий спосіб вийти з глухого кута в парламенті. Але у нас є обов’язок як політиків знайти спосіб виконати демократичне рішення референдуму, завершити Brexit і рухати нашу країну вперед», — додала прем’єрка.

На час затримки Британія продовжуватиме мати повноправні членські права та обов’язки. У червні лідери ЄС зберуться ще раз, щоб оцінити прогрес у питаннях, пов’язаних із Brexit.

Раніше Британія планувала перенести дату виходу з ЄС на 30 червня, з можливістю вийти раніше.

Нагадаємо, що 23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Більше про питання виходу Великобританії із ЄС читайте тут:

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *