Брат глави Офісу президента відповів на звинувачення нардепа Гео Лероса

Денис Єрмак, брат глави Офісу президента України Андрія Єрмака,  відповів на так званий компромат, який розмістив у Фейсбуку народний депутат від “Слуги народу” Гео Лерос.

“Український репортер” нагадує, з чого почався скандал. На сторінці у Фейсбуку Гео Лерос 29 березня оприлюднив низку відеозаписів прихованою камерою. Видно, що чоловік, схожий на брата керівника ОПУ Андрія Єрмака – Дениса Єрмака, – з кимось розмовляє на різні конфіденційні теми. Одна з них – про начебто  працевлаштування якихось людей на певні посади. Фігурують деякі суми і посади, зокрема, на Київській митниці, в Мінінфраструктури, Укрзалізниці та інших організціях.

Згодом Гео Лерос повідомив, що направив депутатське звернення на адресу директора НАБУ
Артема Ситника з проханням провести розслідування, і  додав флешку із відеозаписами.

Заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький зареєстрував кримінальне провадження за фактом можливого зловживання впливом під час призначення осіб на посади до органів державної влади.

Цією справою зацікавилися й інші правоохоронні органи. В ДБР є провадження щодо перевищення повноважень. Плюс ще одне провадження, зареєстроване в ДБР, стосується того, що окремі працівники правоохоронних органів України розголосили відомості оперативно-технічних заходів. І третє провадження, зареєстроване в ДБР, фіксує: невстановлені особи за змовою з окремими працівниками правоохоронних органів намагалися перешкодити виконанню представниками влади службових обов’язків.

Розслідує цю справу також СБУ (йдеться про незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації для відеофіксації зустрічей Дениса Єрмака).

1 квітня Гео Лерос у Фейсбуку написав, що за адресою його помешкання прийшли працівники СБУ (мабуть, щоб вручити повістки на допит).

Денис Єрмак, відповідаючи на закиди Лероса, розповів, чим займається. Пише, що “придумав ідею створення Бюро, яке б збирало ідеї та пропозиції, відбирало б найкращі та займалося адаптацією та всебічною перевіркою цих (потрібних і корисних для держави. – Ред.) проектів, ідей та пропозицій та подавало б згідно до чинного законодавства до органів державної влади”.

Він стверджує, що його брат – “принципова, чесна людина, яка виступає лише в інтересах України. Повернення полонених (до речі, які за 5 років в російскій в’язниці так не дочекалися звільнення при минулій владі), залучення міцної підтримки міжнародних партнерів тощо”.

Сказав і про купівлю братом розкішного мерседеса: “Назвіть хоч когось із можновладців, хто не «переписав бізнес на тещу», а почавши працювати на державу – продав його? Є такі? Є! Це мій брат. І може нарешті людина, яка повністю віддалася роботі на державу, продавши свої бізнес-активи, купити собі хоч нормальну машину, а не їздити на тойоті, в котрій вже все скрипить як у бричці?”

Чи є багатим Денис Єрмак? “Мої гроші та статки: мешкаю із батьками, із цінних речей – дорогий смартфон, подарований мені другом, ноутбук Ксяомі, велосипед. Заробітна платня в мене близько 12 тис. грн. Але більший капітал – це друзі, які підтримують мне, оплативши операцію на очі, підтримують фінансово, коли скрутно”.

“Про Москву. Люди! Яка зрада, яка масква?! Вся наша родина із самого початку була обурена як розгоном Майдану, так і початком агресії Росії щодо України. Анексією Криму. З 2014 року почали працювати проти агресора і працюємо й зараз. І ми всі прекрасно розуміємо, що це не громадянська війна, а суто військова гібридна агресія РФ проти України і це однозначно і без заперечень! І ми здобудемо перемогу та повернемо Крим та Донбас (де в заручниках російсько-окупаційної влади знаходяться наші громадяни – українці Луганщини та Донеччини)”.

Денис Єрмак прокоментував і відеозаписи прихованою камерою. “Згідно із законом України я – вільний громадянин, який має право зустрічатися з ким завгодно, знайомитися із ідеями громадян, проектами, брати на розгляд ії резюме тощо. Я не є державним чиновником і в мене є ГО «Українське Бюро Національного Розвитку» яке займається разробками, науковими адаптаціями проектів, пов’язаних з економікою, соціонікою.
Той факт, що мій брат працює в Офісі Президента не має обмежувати мої законні права на трудову діяльність. Я – український громадянин і свої права знаю.

“На плівках” я зустрічаюсь із різними людьми, які пропонують різноманітні проекти та ідеї, а також висвітлюють існуючі проблеми і корупційні схеми, які є в відповідних структурах. Я з самого початку діяльності розповідав свій принцип роботи: нам важливі саме ПРОЕКТИ, а не люди, які просто хочуть зайняти посади, так як наше бюро та я особисто ніяк до призначень не відносимось. Але, якщо проект доречний, вигідний для держави – я згідно закону направляю сам проект та резюме його автора у органи державної влади … До речі, хто писав ці плівки мені, на жаль, невідомо… Дуже прикро, тому що робити «нарізку» із вирваним контекстом – це вже проходили багато багато людей… ”

Денис Єрмак вважає, що це  – “спрямована атака на Андрія Єрмака, який ДУЖЕ заважає певним олігархам та особливо російським спецслужбам (найбільший резонанс та увага до плівок Лєроса як в РФ”.

Фото із сайту “Українська правда”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *