Найманці Путіна вимагають від України звільнення понад ста осіб

Останні домовленості в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо обміну полоненими полягають у тому, що сторони погодилися провести верифікацію списків. Україна вже провела перевірку щодо понад ста людей, яких запитують бойовики ОРДЛО, й надала свій список протилежній стороні.

Про це в ефірі Радіо Донбас.Реалії (проєкт Радіо Свобода) повідомила народна депутатка із фракції “Слуга народу”, представниця України в гуманітарній підгрупи ТКГ Галина Третьякова.

За її словами, Україна передала всі списки, однак Міжнародний комітет Червоного Хреста, про доступ якого до пенітенціарних закладів домовилася Нормандська четвірка, досі не допускають в тюрми окупованих територій.

“На сьогодні до утримуваних осіб ОРДЛО не допускає представників Міжнародного комітету Червоного Хреста. Такий зараз стан”, – зазначила представниця України в контактній групі.

Водночас Червоний Хрест уже відвідав частину утримуваних на підконтрольній Україні території, каже Галина Третьякова.

“З боку ОРДЛО списків ще немає. Але механізм передбачає, що ми передаємо інформацію щодо запитуваних осіб у чотирьох категоріях. Можна поділити цю інформацію на дві групи: встановлена чи невстановлена запитувана особа”, – розповіла Третьякова.

За її словами, доволі часто надходить інформація, що того чи іншого громадянина не встановлено на території ОРДЛО.

Раніше в Офісі президента України висловили сподівання на те, що в найближчі тижні у Тристоронній контактній групі домовляться про наступне звільнення ув’язнених українців із окупованих територій Донбасу шляхом обміну.

Нагадаємо, що представник Росії в Тристоронньої контактної групи Борис Гризлов на пресконференції нібито за підсумками засідання ТКГ, звинуватив Україну в зриві переговорів по Донбасу 27 травня. Проте сам Гризлов не брав участь у її засіданні.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *