Білоруські опозиціонери розповіли, як їх примусово вивезли до України

Прессекретар Координаційної ради білоруської опозиції Антон Родченков та її виконавчий директор Іван Кравцов розповіли про те, як їх разом із Марією Колесніковою затримали білоруські силовики, а після цього — намагалися примусово депортувати до України. Родченков і Кравцов виїхали до Києва, тоді як Колеснікова порвала свій паспорт і залишилася в Білорусі.

Про затримання Колеснікової Родченков і Кравцов дізналися від журналістів уранці 7 вересня. До будинку жінки під’їхав бус, із якого вийшли «невідомі люди». Вони заштовхали у бус чоловіків. За словами Родченкова, їх везли з одного відділку до іншого. Під час одного з перевезень на голову Родченкову надягли чорний мішок на голову і наручники.

Ані Родченков, ані Кравцов не знали, в якому статусі перебувають і на яких підставах їх затримали. Із ними спілкувалися люди в цивільному. Кравцов каже, що йому пригрозили відкриттям кримінальної справи щодо зловживання службовим становищем через дії на одній із попередніх робіт.

Понад сім годин чоловіки перебували у відділенні Департаменту фінансових розслідувань Комітету держконтролю Білорусі. Там їм пояснили, що вони зацікавлені передусім у вивезенні Марії Колеснікової з Білорусі. Безпосередньо вивезення почалося ближче до 11-ої вечора 7 вересня.

Родченкова, Кравцова і Колеснікову мали привезти до пункту пропуску Олександрівка на білорусько-українському кордоні. Рухалися колоною з кількох машин. План був такий: довезти всіх трьох до кордону, після чого пересадити на особистий автомобіль Кравцова і вивезти до України.

Усі троє перетнули білоруський бік кордону не зупиняючись, після чого опинилися на нейтральній території. Там їх почали пересаджувати в один автомобіль BMW, який належить Кравцову. У цю мить з’явилася Колеснікова. Кравцов пригадує, що її силоміць заштовхали на заднє сидіння однієї з автівок.

Там вона побачила свій паспорт, на підставі якого вона мала б перетнути кордон. Після цього вона схопила документ, «порвала його на багато дрібних шматочків, ці шматочки вона взяла і зіжмакала, після чого викинула у вікно». Далі жінка вилізла через вікно і пішла в бік білоруського боку кордону.

Родченков і Кравцов були за кермом BMW останнього, а Колеснікова — знову в оточенні білоруських силовиків. Без паспорта вона

не могла б перетнути український бік кордону. Тоді, як пригадує Кравцов, він побачив, що їх хотіли затримати вдруге: збоку з’явився синій мікроавтобус, який почав рухатися в бік BMW.

Тоді Кравцов одразу поїхав до українського боку кордону, там їх пропустили українські прикордонники — і вони опинилися на території України. Тут вони перебувають на загальних підставах і про політичний притулок просити поки не планують.

Вони також спростували слова поки ще президента Білорусі Олександра Лукашенка про те, що їх начебто затримували правоохоронці в Україні. Про це Лукашенко сказав 8 вересня в інтерв’ю російським журналістам.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *