Байден обговорив війну на Донбасі з лідерами Франції та Великобританії

Кандидат у президенти США Джо Байден, який, за прогнозами, здобуває перемогу на виборах, провів низку телефонних переговорів зі світовими лідерами та заявив про свою готовність співпрацювати у питанні щодо війни на Донбасі.

Про це повідомляє CBS News.

Зокрема Байден згадав про військові дії в Україні у телефонних розмовах з лідерами Франції та Німеччини.

Під час дзвінка до президента Франції Еммануеля Макрона Джо Байден висловив зацікавленість у пожвавленні двосторонніх і трансатлантичних зв’язків, зокрема через НАТО та Європейський Союз. Він також висловив готовність спільно працювати над глобальними проблемами безпеки, розвитку Африки, військовими діями в Україні та Сирії та ядерною програмою Ірану.

У розмові з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном Байден обговорив питання зміцнення демократії та «спільної роботи над проблемами у Західних Балканах та в Україні». Він також говорив про співпрацю з Великобританією, НАТО та ЄС щодо спільних трансатлантичних пріоритетів та підтвердив свою підтримку Белфастської угоди в Північній Ірландії.

Всього ж Джо Байден переговорив з лідерами Франції, Німеччини, Ірландії та Великої Британії після того, як отримав від них привітальні повідомлення.

Президент України Володимир Зеленський також встиг привітати Джо Байдена з перемогою на виборах президента США. У Twitter він зазначив, що оптимістично дивиться на майбутнє стратегічне партнерство з США та заявив, що дружба між країнами «стає лише міцнішою».

Ще за часів президенства Барака Обами, коли Джо Байден обіймав посаду віцепрезидента, від нього часто можна було почути проукраїнські тези. І це не дивно: в адміністрації Обами Байден відповідав саме за український напрямок. Тому активно намагався переконати вже колишнього президента США надати Україні летальну зброю.

Також Байден активно контактував з Україною у часи Євромайдану. Наприклад, телефонував президенту-втікачу Віктору Януковичу та просив припинити насильство над протестувальниками. Потім неодноразово приїздив до Києва, спілкувався з новопризначеними українськими посадовцями, намагався примирити команди Порошенка та Яценюка.

Джо Байден підтримував закликав нову українську владу ефективніше боротися з корупцією та впроваджувати реформи. Часто він згадував Україну у своїй передвиборчій риториці. А 14 жовтня штаб Байдена та його кандидатки у віцепрезиденти Камали Гарріс оприлюднив новий документ «Бачення Джо Байденом відносин США з Україною».

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *