Атака на українську мову. В парламенті намагаються протягнути законопроєкт Бужанського

Під час засідання погоджувальної Ради парламенту заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко попросив внести до порядку денного роботи ВР законопроєкт щодо навчання українською мовою у закладах освіти.

Цитуємо Корнієнка: “У нашої фракції є прохання законопроєкт 2362 щодо переходу російськомовних шкіл на українську мову його обов’язково включити в порядок денний цього тижня. Він зараз трошки нижче посунувся на наступний тиждень, тобто на вересень, а у вересні це уже має відбуватися. Тут логіка чисто така по часу. 2362 просимо посунути на цей тиждень”.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков доручив апарату Ради врахувати законопроєкт, наприклад, на четвер до порядку денного роботи парламенту.
Йдеться про законопроєкт № 2362 нардепа “Слуги народу” Максима Бужанського (раніше парламентський комітет його відхилив).

Сьогодні ж народний депутат від “Європейської Солідарності” Володимир В’ятрович назвав цей документ антиукраїнським. Він написав у Фейсбуку:

“16 липня – всі під Верховну Раду! Щойно з подачі фракції «Слуга народу» голова ВР Разумков доручив поставити в розклад засідання парламенту на четвер антиукраїнський законопроєкт 2362 «слуги народу» Бужанського, мета якого – тотальна русифікація української освіти.

Цей проєкт, який вносить зміни в закони про мову і про освіту – найбільша загроза українській мові і українській освіті з часів Януковича. Якщо його ухвалять: перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 буде скасовано.

Більше того, в БУДЬ-ЯКИХ школах (включаючи школи з українською мовою навчання) буде дозволено викладати «декілька навчальних предметів» російською мовою. Це – шлях до тотальної русифікації освіти. Ми не маємо права цього допустити.

«Слуги народу» і ОПЗЖ планують протягнути русифікаторський законопроєкт усупереч позиції Міністерства освіти і науки та гуманітарного комітету парламенту, які виступили проти його ухвалення.

Особливий цинізм – розгляд цієї московської забаганки 16 липня – в день 30-річчя Декларації про державний суверенітет України.

Я закликаю спікера Разумкова негайно припинити цю антиукраїнську провокацію, зняти русифікаторський законопроєкт 2362 з розгляду на нинішній сесії.

Закликаю кожного відповідального народного депутата стати на захист української освіти і в разі винесення цього проєкту на пленарне засідання проголосувати проти.

Але найголовніше – прошу кожного, кому дорога українська мова і українська освіта, 16 ЛИПНЯ О 9.00 ВИЙТИ ПІД СТІНИ ПАРЛАМЕНТУ і не розходитися доти, доки проєкт Бужанського не буде провалено або знято з розгляду”.

Висловив свою думку щодо законопроєкту і колишній спікер парламенту Андрій Парубій:

На фото: робота відомого художника Олександра Мельника.

Відео на цю тему:

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *