Ахтем Чийгоз: у формулі Штайнмайєра немає умов, що Росія йде з території України

У формулі Штайнмайєра немає умов про те, що Росія спершу йде з території України, натомість у ній чітко прописане розведення на лінії зіткнення, а потім проведення місцевих виборів під егідою ОБСЄ. Про це заявив журналістам у кулуарах Ради 2 жовтня народний депутат, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

“Для мене особисто, будь-яка поступка Путіну – це його план на нашій території. Тому апелювати з трибуни сьогодні, що треба було підписати… А потім Верховна Рада має вирішити проблемне питання, яке є в Мінських домовленостях по особливому статусу – це неправильно. Треба було усунути протиріччя, а потім від імені держави підписувати або узгоджувати формули. Ми знаходимось у війні і наша головна задача – звільнити території, а не знову попасти під вплив Путіна й російської політики. У формулі Путіна-Штайнмайєра чітко прописане розведення на лінії зіткнення. А потім проведення місцевих виборів під егідою ОБСЄ. Там немає умов про те, що спершу Росія йде з території України”, – зазначив Чийгоз.

За його словами, розраховувати, що населення, яке більше п’яти років знаходиться в жорстокій окупації, і в Криму, і на сході України, швидко переформатуються й увіллється у вільне суспільство України – це демагогія.

“Перемовини зі слабких позицій – це заздалегідь приректи себе на невигідні умови. Повертаюся до того, що все це – план Путіна”, – наголосив Чийгоз.

На думку політика, ні канцлер Німеччини Ангела Меркель, ні Президент Франції Еммануель Макрон не будуть відстоювати українську свободу.

Нагадаємо, 1 жовтня Президент Зеленський провів екстрений брифінг щодо погодження Україною у Мінську в рамках ТКГ так званої формули Штайнмайєра.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *