Помер останній онук Івана Франка

У ніч з 10 на 11 серпня на 90-му році життя помер відомий український дипломат, останній онук видатного українського поета, прозаїка і драматурга Івана Франка Роланд Франко.

Про це у Фейсбуку повідомив Міжнародний фонд Івана Франка.

“З сумом повідомляємо, що 11 серпня, на 90 – му році життя обірвалося земне буття останнього онука Івана Франка-Роланда Франка”, – йдеться в повідомленні.

Колектив Фонду глибоко сумує з приводу смерті засновника і голови правління Фонду.

“Світла пам’ять про цю добру людину назавжди залишиться в наших серцях і тих, кому пощастило з ним працювати, дружити і спілкуватися. Ми не в змозі змінити обставини. Лише просимо Бога дати сил перенести біль втрати, а душу покійного прийняти в Царство Небесне. Вічний спокій його душі. Вічна пам’ять”, – зазначили у Фонді.

Роланд Франко – український учений-інженер, дипломат, громадський діяч. Кандидат технічних наук. У 1993–1996 роках на запрошення Міністерства закордонних справ України перебував на дипломатичній службі, був радником з питань науки в посольстві України у Великій Британії.

Завдяки клопотанням Роланда Франка 1996 року Україна безкоштовно одержала від Великої Британії науково-дослідну станцію «Фарадей» (нині станція «Академік Вернадський») в Антарктиці. Перша українська експедиція, яка прибула на станцію 28 листопада 1995 року, назвала Роланда Франка «хрещеним батьком української антарктичної станції».

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *