Легендарного “Редута” призначено командувачем Сил спеціальних операцій ЗСУ (+відео)

Президент Володимир Зеленський звільнив Сергія Лупанчука з посади посади командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ і призначив на цю посаду Героя України, бригадного генерала Олександра Трепака.

Його позивний  –  «Редут». Легендарний “Редут”! З 28 серпня по 4 жовтня 2014 року  він, тоді ще у званні полковника, командував обороною Донецького аеропорту. Під час надзвичайно запеклих і жорстоких боїв за українську твердиню – донецьке летовище – уся країна почула про незламність наших «кіборгів». Восени 2014-го «Редута» було поранено.

Цей стяг “Редут” виніс з горнила боїв за Донецький аеропор. Нині прапор зберігається в музейно-меморіальному комплексі 3-го полку. Фото: “Український репортер”

Ще раніше, у червні 2014-го полковник Олександр Трепак разом зі своїми воїнами не дав ворогові захопити Центральну артилерійську базу озброєння у Бахмуті, а також соляну шахту на околиці цього ж міста, у якій наша країна зберігала величезні запаси стрілецької зброї.

23 березня 2016 року Олександра Трепака призначили командиром 3-го Окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго.  А через деякий час він став начальником штабу – заступником командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ.

З Олександром Сергійовичем ми, кореспонденти «Українського репортера», познайомилися на початку жовтня 2020-го, коли разом з батьками полеглого воїна-добровольця Святослава Горбенка побували в музейно-меморіальному комплексі 3-го полку. «Редут» зі своїми бойовими побратимами започаткували добру традицію – на невеличкому меморіальному полі, що біля музейного комплексу, рідні полеглих захисників сіють пшеницю. А коли настають жнива, то збирають символічний врожай.

На наше запитання що допомогло «кіборгам» вистояти під час оборони Донецького аеропорту “Редут” відповів так:

– Вважаю, що у кожному із нас ніби озвалося щось предковічне, наче із сивої давнини: «Хлопці, вам треба тут стояти!» І оте напутнє ніби вчувалося: «Ми не можемо вам скрізь допомогти, але тут разом з вами тримаємо цю твердиню». Напевно, тоді кожен із воїнів відчував ці невидимі ниточки духовного зв’язку… Ми розуміли: нам треба тут СТОЯТИ! Пліч-о-пліч, один біля одного. Про інше навіть не думалося.

Фото: “Український репортер”

Згадуються і такі слова “Редута” про “кіборгів”:

-Хоч я на той час і був полковником, але тоді, у цих хлопців я навчився у першу чергу бути українцем. Можливо, мені потрібно було для цього 40 років прожити, дослужитися до звання “полковник”, щоб зустріти їх у терміналі Донецького аеропорту, щоб ми дали зрозуміти один одному хто ми такі, що це – наша земля і що ми маємо робити. А чи молодий ти, чи – старий, чи маєш досвід чи ні, у тих умовах не мало ніякого значення. Найголовніше, щоб ти був по духу біля цієї землі, щоб розумів, де – твої побратими, а де – ворог. Все просто. І наші хлопці стояли… Вони стояли на своєму місці, не відходили…

Тоді, у 2020-му, ми розмовляли з Олександром Сергійовичем про наше військо, про воїнів. “Редут” говорив, що Україні надзвичайно важливо готувати саме воїнів. Мотивованих і надійних. Тобто тих, хто постійно і самовіддано опановує військове мистецтво перемагати ворога, хто прагне стати справді успішним і незламним. Якщо країна буде готувати саме таких воїнів, то це буде нація воїнів, запамяталися слова легендарного командира.

Сьогодні – 2024-й. Люта війна з російськими загарбниками. Колись сказане “Редутом” – “хлопці, вам треба тут стояти!»  –  знову ніби озвалося в душі кожного воїна. Як заклик-прохання українського народу до своїх оборонців. Стояти на своїй землі! Як завжди, пліч-о-пліч, один біля одного.

Леонід ФРОСЕВИЧ, Світлана ФРОСЕВИЧ

З інтерв’ю  “Редута” журналістам Леоніду та Світлані Фросевич”.

Фото на головній: 2020 рік. Командир 3-го полку Олександр Трепак прощається з Бойовим прапором частини у зв’язку з переведенням до іншого місця служби.

Фото 3-го полку.

 

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *