В Нідерландах знайшли дві невідомі картини Вінсента ван Гога

У рідній країні постімпресіоніста Вінсента ван Гога було знайдено дві графічні роботи художника.

Одна має назву «Пагорб Монмартра», а друга – «Пагорб Монмартра з каменоломнею».

Обидва малюнки датовані 1886 роком.

«Пагорб Монмартра» – 1886

«Пагорб Монмартра з каменоломнею» зберігався у приватній колекції більш ніж 100 років, його передавали із покоління в покоління. Досліджуючи дану роботу художника, виявилося, що вдова брата Ван Гога продала картину одному голландцю у 1911 році. Мистецтвознавець, який працював у сім`ї колекціонера, помітив, що полотно може належати голландському художнику, він і порекомендував відправити малюнок на дослідження у музей Ван Гога.

Виявиши, що картина дійсно Вінсента, у музеї вирішили перевірити походження іншого подібного малюнка, «Пагорб Монмартра», який на той час був у колекції музею.

«Пагорб Монмартра з каменоломнею» – 1886

“Це фантастична новина – ще дві роботи можуть бути офіційно зарахованими до творчої спадщини Ван Гога”,- каже директор музею Аксель Рюгер.

Стилістично малюнки нагадують період, коли художник навчався у Парижі ще на початку своєї кар`єри.

“Ці нариси є досить винятковими, оскільки вони демонструють більш академічну та  традиційну сторону творчості митця, у той період, коли Ван Гог уперше переїхав до Парижа і продовжував розвивати власний стиль”, – розповідає працівник музею Тейо Медендорп.

Роботи вперше показали на виставці в музеї Singer Laren “Імпресіонізм і не тільки. Дивовижна подорож”, яка триватиме до 6 травня 2018 року.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.