У Парижі тепер є меморіальна дошка Василю Сліпаку

Меморіальна дошка українському оперному співаку, солісту Паризької опери, Герою України Василю Сліпаку з’явилася на фасаді будівлі Культурно-інформаційного центру при посольстві України у Франції.

“На фасаді нашого Культурно-інформаційного центру в Парижі з’явилася меморіальна дошка з ім’ям Героя України – соліста Паризької опери Василя Сліпака”, – написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін на сторінці у Facebook.

 

Він проілюстрував свій пост фотографією з табличкою “Український культурний осередок імені Василя Сліпака”.

Клімкін зазначив, що Василь Сліпак був унікальною особистістю, у якій поєднались музичний талант і військовий героїзм. “На оперній сцені – геніальний Мефістофель, на лінії фронту – “Міф”, справжній ангел-боронитель”, – додав міністр.

Він також запевнив, що в Києві, на Андріївському узвозі неодмінно буде сквер імені Василя Сліпака.

Нагадаємо, що Василь Сліпак був солістом у Паризькій національній опері. 19 років пропрацював у французьких оперних театрах, співав у паризьких “Гран-Опера”, “Атеней”,”Опера Бастилія”, оперних театрах міст Массі та Сен-Етьєн, а також в “Амфітеатрі 3000” Ліона. Він був активним учасником Помаранчевої революції, з початком Революції Гідності очолив волонтерський рух і координував у Франції громадські акції, спрямовані на підтримку України.

Із червня 2015 року Василь Сліпак перебував у зоні АТО на Донбасі. Спочатку надавав волонтерську допомогу, потім приєднався до 7-го батальйону ДУК “Правий сектор”. 29 червня загинув від кулі снайпера поблизу селища Луганське Бахмутського району Донецької області.

30 червня 2016 року Президент України Петро Порошенко посмертно нагородив Василя Сліпака орденом “За мужність” I ступеня, а 20 лютого 2017 року присвоїв йому звання Героя України (посмертно).

На цю тему читайте також:

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *