У Києво-Печерській лаврі знайшли забуту єгипетську мумію

Під час звірки фондів Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника вчені знайшли справжню давньоєгипетську мумію. Безцінний артефакт виявив заступник генерального директора, археолог Сергій Пивоваров. Про це повідомляє Міністерство культури.

“Йдеться навіть про кілька надзвичайно цікавих експонатів, які потрапили до Києва ще на межі ХІХ – ХХ століть. Як з’ясувалося, спершу вони зберігалися у Церковно-археологічному музеї, потім перебували у Музеї атеїзму, який тоді розташовувався у Києво-Печерський лаврі”, – повдомляє Мінкульт.

Кілька десятків років ці унікальні предмети припадали пилом у фондосховищі і були віднайдені лише на початку 2017 року. Нині колекція старожитностей Давнього Єгипту складається з двох мумій, двох розписаних саркофагів та кількох канопів – поховальних посудин для внутрішніх органів.

Представлення колекції старожитностей Давнього Єгипту відбудеться 5 травня у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику (м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 25).

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.