У дебютному кліпі Оксана Муха перевтілилася в українську наречену з початку минулого століття (+відео)

Переможниця телепроекту «Голос країни», заслужена артистка України Оксана Муха представляє свій перший кліп – на українську народну пісню «Шуміла ліщина». Знімали відео у рідному місті співачки, у Львові, два дні поспіль. І якщо першого дня зйомки зайняли кілька годин, то у другу добу розтягнулися на рекордні 17-ть і тривали до пізньої ночі.

Головним знімальним майданчиком для відео слугував новозбудований 22-поверховий будинок у Львові, який ще не здано в експлуатацію. Відеопродакшн IVA Production і режисер кліпу Вікторія Істоміна задіяли для зйомок як цокольний поверх житлового комплексу, так і дах, куди сходами (ліфта у будівлі ще немає) змушені були піднятися уся знімальна група і головна героїня – Оксана Муха.

ВІДЕО: https://www.youtube.com/watch?v=yhICsMcRwes

За сюжетом ролика, Оксана Муха – наречена з минулого, яка опинилася у нашому часі. Співачку одягнули у полтавський народний весільний стрій кінця XIX – початку XX століття – з колекції львівської Етно-галереї Роксоляни Шимчук. «На Оксані – дуже коштовне та унікальне вбрання, – розповідає етнограф та галерист, колекціонерка автентичного українського одягу Роксоляна Шимчук. – Такий весільний стрій був на заможних наречених. Особливість строїв Центральної України, зокрема полтавських, – у їхній кольоровості. Оксану Муху для зйомок ми одягнули у яскраву сорочку, розкішну двокрилу плахту із ручним ткацтвом, давню парчеву запаску, крайку-пояс з вічками, віночок з балабонами і позолочений дукач у формі серця з двома пташками у горі, які туляться дзьобиками, що символізує виспівану долю на двох. Цікавий факт: колись українську наречену одягали та заплітали до весілля 4-5 годин. Це був справжній ритуал».

Співачка зізнається, що в такому одязі відчула себе царівною. «Це неймовірні відчуття, – каже вона. – Коли я одягнула цей весільний стрій, наповнилася силою українських традицій. Це важко описати словами, але зрозуміла, що хотіла б жити тоді, у ті часи. Це дуже моє!».

Мета Оксани Мухи проста і велична водночас – щоб українська пісня звучала і співалась у кожному українському домі. А ще, щоб через українську пісню світ відкривав собі Україну та українську націю. Відтак прем’єру свого дебютного кліпу співачка невипадково присвятила знаковому для України дню – Дню Незалежності України.

До речі, у сам День Незалежності, 24 серпня, у Львові, в унікальному місці – у Митрополичих Садах на Святоюрській горі – відбудеться сольний концерт Оксани Мухи «Два кольори»

Сторінки Оксани Мухи:  https://mukha.com.ua/

https://www.facebook.com/Oksana.Mukha.Music

Галина ГУЗЬО

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *