У Білій Церкві запрошують на виставку “Фактор свободи. Мазепа. Петлюра. Бандера”

Головна мета експозиції – розвінчати міфи російської пропаганди про постаті, які відіграли ключові ролі в українській історії.

Виставка проходить у Білоцерківському краєзнавчому музеї» за сприяння управління культури, національностей та релігій Київської ОДА. Її підготували Український інститут національної пам’яті та Центр досліджень визвольного руху.

Матеріали, представлені на виставці розкривають тяглість і спадкоємність тисячолітніх військових традицій України. Автори виставки: Володимир Бірчак, Володимир В’ятрович, Олеся Ісаюк, Богдан Короленко, Максим Майоров, Віталій Огієнко, Ярослав Файзулін, Олена Шарговська, Вікторія Яременко, Ярина Ясиневич.

На 2019 рік припали ювілеї відразу трьох знакових для нашої історії осіб – Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери. Біографії цих постатей дуже різні, але їх єднає ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу.

Проте на шляху до її реалізації стояв ворог – Російська імперія. У протистоянні з ним їхні імена стали символом для свого народу і тавром для його ворогів. Цілі покоління їхніх послідовників називали мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями.

Інф. Київської облдержадміністрації

Фото “Українського репортера”

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.