Рок-опера “Сагайдачний. Штурм Москви” вже восени у Києві

Відома українська дитяча письменниця Лариса Ніцой анонсувала прем’єру рок-опери «Сагайдачний. Штурм Москви». Сценарій вистави написали сама Лариса та її чоловік, історик Андрій Ніцой.

Про це вона розповіла на своїй сторінці в Фейсбуку.

“Днями в Польщі Анджей Дуда запропонував Зеленському відзначити 100-річчя спільної битви, коли Пілсудський і Петлюра разом розбили російську армію.

Аби Зеленський знав, що зараз відбувається в українському культурному світі, і що українці вже роблять, поки інші пропонують; аби Зеленський ще й мав дух – він би міг, усміхнувшись, махнути поблажливо ручкою і сказати Дуді:

– Ви знаєте, а наша “Київська опера” вже готує на осінь рок-оперу «Штурм Москви», але Ваша пропозиція, без сумніву, теж цікава.

Щоправда, так би відповів президент-націоналіст. Хтозна, чи не забоявся б Зеленський.

Але те, що рок-опера «Штурм Москви» готується – це правда. Українці нарешті не пасуть задніх і не мовчать толерантно в куточку. Театр готує рок-оперу за сценарієм української письменниці Лариси Ніцой та її чоловіка, історика, науковця Андрія Ніцоя «Сагайдачний. Штурм Москви».

Але щоб українці знали не лише про ініціативи Польщі, а й про власні знакові ініціативи, треба, щоб українські журналісти мали нюх на українські сенсації і про це говорили.

А українські журналісти ж мають такий нюх? Правда?” – наголосила у своєму пості українська письменниця.

Рок-оперу покажуть восени на підмостках української столиці.

Щодо історичних подій, описаних у сценарії, то може йтися про московський похід 1618 року армії Речі Посполитої на чолі з Владиславом Вазою, литовським гетьманом Яном Каролем Ходкевичем та українським гетьманом Петром Сагайдачним.

“Президент України В.Зеленський міг би запросити польського колегу на прем’єру цієї рок-опери до Київської опери.” – написав на своїй сторінці в Фейсбуку історик Андрій Ніцой.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *