Нові лауреати премії ім. Миколи Вінграновського

У Білій Церкві на засіданні виконавчого комітету прийняли рішення про присудження міської молодіжної літературно-мистецької премії ім. Миколи Вінграновського за 2016 рік.

Новими її лауреатами стали поетеса Алла Носовська за збірку «Відрощувати крила» та художниця Крістіна Смєлова – за творчі здобутки в галузі станкового живопису й активну виставкову діяльність.

Цю нагороду було засновано одинадцять років тому, через рік після смерті Миколи Вінграновського, з ініціативи Білоцерківської міськради, Білоцерківської міської організації Національної спілки письменників України та Київського обласного творчого об`єднання «Культура» при Київській облдержадміністрації.

Білоцерківська земля невипадково вирішила вшанувати пам`ять видатного українського поета, актора, сценариста і режисера.

Адже Микола Вінграновський з літа 1998-го по весну 2004-го часто приїжджав відпочивати в наметі на березі невеличкої, але такої мальовничої річки Рось, біля села Яблунівка Білоцерківського району. Тут він спілкувався з простими селянами, був частим гостем у сільській бібліотеці та у книгозбірнях міста.

Після того, як Микола Степанович відійшов в інший світ, на місці, де він любив помріяти вечорами, споглядаючи на тихоплинну течію шовковистих вод Росі, було встановлено поки що єдиний пам`ятний знак митцю.

Сюди щороку, в останню суботу травня, з`їжджаються шанувальники творчості Миколи Вінграновського на свято «З обійнятих тобою днів», засноване фондом його імені в 2005 році.

В пам`ять про видатного українського поета у Білій Церкві засновано також конкурс на краще читання віршів Миколи Вінграновського. Його переможці щороку виступають на святі «З обійнятих тобою днів».

Алла ТОПЧІЙ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *