Сьогодні минає 23 роки з дня смерті Квітки Цісик

Сьогодні минає 23 роки з дня смерті Квітки Цісик, американської співачки українського походження, пісні якої чув кожен із нас.

Квітка Цісик (1953 – 1998) народилася у Нью-Йорку в родині українських емігрантів, які виїхали зі Львова у 1944 році. Батько Квітки був відомим музикантом, тож обидві його доньки (у Квітки була старша сестра Марія) успадкували любов до музики. З дитинства Квітка навчалася грі на скрипці, гарно співала. В 1974 році закінчила консерваторію в Нью-Йорку, – повідомляє Diaspora.ua.

Під час навчання взяла собі псевдонім Кейсі від ініціалів К.С.
Кейсі виконувала джинґли, була бек-вокалісткою у Боба Джеймса, Роберта Флека, Майкла Джексона та інших американських виконавців.

У 1977 р. вона зіграла епізодичну роль у комедійній мелодрамі «Ти світло мого життя» та виконала всі пісні головної героїні в ньому. Фільм отримав премії «Оскар» і «Золотий глобус» у категорії «Найкраща пісня до фільму», а також був номінований на нагороду «Греммі» у категорії «Пісня року» за головну пісню, виконану українкою. Проте про участь Квітки Цісик у записі пісень для фільму було “забуто” через її конфлікт з режисером.

10 років Квітка Цісик була “голосом” автомобільної компанії Ford. Крім того, озвучувала рекламу інших великих корпорацій Америки.

Однак ми її знаємо та цінуємо насамперед за її записи українських пісень, які у її виконанні отримали нове життя. Мелодика української пісні, чудова американська якість оранжування і майстерність виконавиці, щирість і любов, з якими Квітка співала кожну з них, а також її акцент зробили ці пісні неповторними і незабутніми. З допомогою своєї родини вона записала два україномовних альбоми: «Пісні України» (1980) та «Два кольори» (1989). Після поїздки на батьківщину у 1983 р. в її репертуарі з’явилися пісні Володимира Івасюка.

Протягом семи років Квітка боролася із раком, який забрав також життя її матері та сестри. 29 березня 1998 року вона відішла у засвіти, не доживши п’яти днів до свого 45-річчя.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *