Російські окупанти спалили музей Сковороди на Харківщині

Російські окупанти спалили музей Сковороди на Харківщині, але колекція врятована.

У ніч із 6-го на 7 травня російські окупанти знищили музей Григорія Сковороди в селі Сковородинівка Богодухівського (раніше – Золочівського) району Харківської області.

Про це повідомив очільник Золочівської громади Віктор Коваленко у коментарі “Суспільному. Харків“. За його словами, ворожий снаряд влетів під дах будівлі, спалахнула пожежа. Вогонь охопив усі приміщення музею.

Внаслідок обстрілу отримав поранення 35-річний син директора музею, який залишився на ніч охороняти приміщення. Чоловіка витягли з-під завалів, медики діагностували у нього травму ноги та відправили до лікарні.

О восьмій годині ранку 7 травня рятувальники ще продовжували гасити пожежу. Як повідомляло обласне управління ДСНС Харківщини, пожежа виникла о 23:10, її площа становила близько 280 кв. метрів. Локалізували вогонь о 00:00.

Фото з музею вже після пожежі поширив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов о 8:56. За його словами, приміщення фактично знищене.

“На щастя, колекція не постраждала, її перемістили заздалегідь в безпечне місце”, – заявив голова області.

“Цього року із дня народження великого філософа минає 300 років. Окупанти можуть знищити музей, де останні роки життя творив Григорій Сковорода і де був похований. Але вони не знищать пам’яті та наших цінностей!” – наголосив Синєгубов.

Алекс

Адміністратор