“Пісня буде поміж нас”. У Вижниці відкрили музей легендарного ансамблю “Смерічка”

У Вижниці Чернівецької області відкрили музей ансамблю “Смерічка”. Його облаштували в будинку культури в тій кімнаті, де раніше музиканти влаштовували репетиції.

Про це Суспільному повідомила ініціаторка створення музею Ірина Колотило.

За її словами, шукала речі дотичні до ансамблю “Смерічка” по області та в соцмережах. Першими експонатами музею стали три костюми, які носили учасники “Смерічки”, фото, плакат та перша платівка з піснями ансамблю.

На відкритті музею 24 грудня були присутні учасники “Смерічки”, серед них — Зоя Маслова, яка була наймолодшою учасницею першого складу ансамблю. Зоя почала виступати зі “Смерічкою”, коли їй було 16 років, а потім вступила до університету і покинула колектив.

“Смерічка” виступала у всьому Радянському Союзі, а закордон ансамбль не хотіли відпускати, оскільки музиканти співали лише українською мовою”, — каже Зоя Маслова.

Музей облаштували за гроші Буковинського культурного фонду та бюджету громади. Загалом витратили понад 150 тисяч гривень. Організаторка і далі планує поповнювати експозицією музею новими експонатами.

Відвідати музей можна за попередньою домовленістю з будинком культури.

ВІА “Смерічка” — український естрадний ансамбль, який створив музикант та композитор Левко Дутківський у Вижницькому Будинку культури в 1966 році. Одними з учасників ансамблю були Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, а деякі пісні для колективу писав Володимир Івасюк. Найвідомішими з них стали “Водограй”, “Червона рута”, “Гай, зелений гай”, “Два перстені” та інші.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


1 коментар до ““Пісня буде поміж нас”. У Вижниці відкрили музей легендарного ансамблю “Смерічка”

  • 28.12.2021 о 12:21
    Permalink

    Хлопці на фото\плакаті – красені й Українці! Добре, що поміж них немає тієї однієї скурвленої суки, яка зараз пайоть на расєї…

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *