Музей Революції Гідності – на вулиці

У листопаді 2015 року було створено Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Ревоюції Гідності.

Ця державна інституція, якій у квітні 2016 року надано статус національної, належить до сфери управління Українського інституту національної пам`яті. На прес-конференції в Укрінформ його очільник Володимир В`ятрович, звітуючи про пророблену в 2016 році роботу, назвав постання Музею — одним із найбільших досягнень роботи його команди.

Але і я особисто, й інші присутні на прес-конференції журналісти або зовсім нічого не чули про цей Музей, або дізналися про нього зовсім нещодавно, випадково. Можливо, все тому, що, як відзначив Володимир В`ятрович, Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні і досі не має свого приміщення. Його співробітники часом вирішують виробничі питання… у кабінеті директора Українського інституту національної пам`яті.

Планували, що Музей організовуватиме свої заходи, виставки в Українському домі, який з самого початку і планувалося зробити осередком музейно-виставкової діяльності. Проте останнім часом активний форд-пост Революції Гідності перетворився на ярмаркову площу, де продають все — від сучасної техніки до нижньої білизни.

Пан В`ятрович також повідомив, що в переспективі на вулиці Небесної Сотні (Інститутській) збудують масштабний комплекс, в якому на державному рівні проводитимуть заходи з увічнення пам`яті Героїв Майдану, тут розміститься і Музей Революції Гідності.

Проте, зважаючи на те, що для цієї установи на сьогодні не можуть знайти навіть тимчасового прихистку, грандіозної споруди доведеться чекати не роки, а десятиліття.

Попередній матеріал на цю тему читайте ТУТ

Алла ТОПЧІЙ

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *