Чи перепоховають в Україні Степана Бандеру?

Якщо така подія і станеться, то в далекій перспективі. Це стало зрозуміло з виступу перед журналістами 16 лютого на прес-конференції в Укрінформі директора Українського інституту національної пам`яті Володимира В`ятровича.

Очільник державної інституції звітував про пророблену роботу за 2016 рік. Серед заслуг Інституту назвав внесення поправок у низку законопроектів, зокрема щодо запровадження Державної премії України імені Михайла Грушевського, реабілітації постраждалих від тоталітарного режиму (йдеться про учасників Української революції 1917-21 років, вояків УПА), встановлення переліку державних свят, пам`ятних дат і скорботних днів тощо.

Але, на жаль, присутні на конференції не змогли отримати конкретної відповіді на питання, що їх хвилюють.

Як відомо, у День пам`яті Героїв Крут, 29 січня, на Лук`янівському цвинтарі перепоховали прах українського поета-патріота Олександра Олеся. Як заявляв перед тим на прес-конференції міністр культури України Євген Нищук, на цьому кладовищі планують створити Алею слави, щоб діячі української культури і борці за волю українського народу поверталися на батьківщину хоба б після смерті.

Але заява заявою, а діло ділом. Володимир В`ятрович вважає, що потрібно скласти список могил, які підлягають перепохованню, і працювати в цьому напрямку. Бо з кожним роком далеко за межами України стоять занедбаними, руйнуються і заростають бур`янами місця останнього спочинку наших співвітчизників, справжніх українських патріотів.

Нині на часі перевезти на батьківщину і поховати на Алеї слави тіло українського письменника і педагога, непохитного борця за незалежність нашої держави Спиридона Черкасенка, могила якого була поруч з могилою Олександра Олеся на Ольшанському цвинтарі в Празі. У боях за українську державність на Карпатській Україні у 1939 році загинув його єдиний син. Тому за могилою Спиридона Черкасенка доглядати нема кому. Тож цю місію має взяти на себе держава. Але коли це станеться і чи буде взагалі — невідомо.

Що ж до перепоховання в Україні Степана Бандери, Симона Петлюри та інших українських діячів такого масштабу — то це питання ще дальшого майбутнього. Йдеться про побудову в Україні пантеону, де спочиватимуть вічним сном лише найвидатніші особистості в історії нашої держави. Крім того, пантеон служитиме не лише кладовищем, а й місцем для проведення урочистостей з нагоди пам`ятних дат. Та наразі коли він постане і в якому місці — невідомо.

Алла ТОПЧІЙ

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *