Анімаційна «Історія Гір»: проект Hutsul Planet – з прем’єрою трисерійної казки про гуцулів (+відео)

Story Of The Mountains / Історія Гір – це три анімаційні епізоди про гуцулів та Гуцульщину. Створений аніматорами із Коломиї, із Hutsul Art Production, міні-мульт-серіал – унікальний культурний продукт, який зміксував різні жанри: музику, анімацію, драматургію, театральне мистецтво.

«У прадавні часи, коли ще не було ні неба, ні землі… Бог створив Вогняне Колесо і гуцулів. Сказав їм: крутіть Сонце безконечним арканом і передавайте той дар з покоління у покоління: від батька – до сина», – так розпочинається «Історія Гір». І червоною ниткою через усю розповідь проходить тема сили зв’язку поколінь, збереження традицій і любові до рідного краю.

Протягом квітня-травня проект Hutsul Planet презентував під власну музику у мережі три анімаційні серії – «Аркан», «Ой зацвіли фіалочки» та «Дзеркало життя». Менше, ніж за місяць, ці епізоди сумарно зібрали мільйон переглядів. Відтак прем’єра «Історія Гір» – це об’єднана однією казкою унікальна легенда Карпат – про гуцула Василечка із «Аркана», гуцулку Насточку із «Ой зацвіли фіалочки» та їхнє весілля із «Дзеркала життя».

Режисер-аніматор «Історії Гір» – Олег Турянський, художник-постановник – Ярослав Вандерер. Текстову частину проекту створила письменниця та журналіст зі Львова Марічка Крижанівська, а голосом казки став відомий коломийський актор Богдан Базилевич. Саундпродюсер – Ярослав Івасюк. Дизайн бренду Hutsul Planet – Ярослав Шкрібляк.

Подивитися казку Story Of The Mountains / Історія Гір від Hutsul Planet можна тут:

Hutsul Planet – номер один гуцульський проект у світі, мета якого берегти і транслювати гуцульську культуру на Україну та світ. В музиці Hutsul Planet наче оживають образи із легендарного фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Утім, Hutsul Planet – це не тільки про музику. Це масштабний культурологічний проект, діяльність якого поширюється на підтримку різних проявів гуцульської ідентичності.

Засновник та автор ідеї Hutsul Planet – Михайло Балух. На початку квітня проект випустив свій перший альбом The Music Of The Mountains / «Музика Гір». А на 4 червня заплановано реліз другої збірки – «Весняні Думи». На даному етапі проект співпрацює з відомим українським продюсером Юрієм Нікітіним.

Галина ГУЗЬО

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *