На аукціоні продали єдину прижиттєву збірку поезій Василя Симоненка з його автографом (+фото)

Видання єдиної прижиттєвої збірки поезій шестидесятника Василя Симоненка з його автографом продали на аукціоні за 30 301 гривню.

Про це повідомляється на  сайті для колекціонерів Violity.

Користувач сайту із ніком Rockfell виставив на продаж збірку поезій “Тиша і грім” з автографом Василя Симоненка. Торги завершилися 1 лютого, остаточна ціна становить трохи більше 30 тисяч гривень.

На форзаці поет залишив напис: “Катю! Ave, юна самогубко, morituri te salutant”.

Автор оголошення зазначає, що кількість книг, підписаних Симоненком, невідома, але в історії аукціонів не було жодної.

Всередині раритетного видання також лишилося фото Василя Симоненка з підписом. В коментарях до лоту висловили припущення, що підпис належить Віктору Шпаку – автору низки статей-спогадів про поета.

Василь Симоненко — український поет і журналіст, діяч українського руху опору, шістдесятник. Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (1995, посмертно).

“Тиша і грім” — єдина збірка поезій письменника, яка побачила світ за його життя.

Після його смерті також видали збірки “Земне тяжіння” (1964) та книга “Лебеді материнства” (1981).

Також він є автором численних статей, театральних і літературних рецензій, трьох казок для дітей та дорослих: “Цар Плаксій i Лоскотон”, “Подорож в країну Навпаки” та “Казка про Дурила”.

Влітку 1962 року Симоненка жорстоко побили працівники міліції залізничної станції. Відтоді в нього почало погіршуватися здоров’я. У вересні 1963-го поета госпіталізували. Лікарі діагностували рак нирок, а побої міліціонерів прискорили розвиток хвороби.

Василь Симоненко помер у 28 років.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *