Місце, де ван Гог написав свою останню картину, знайшли за допомогою столітньої листівки

Дослідник творчості нідерландського художника Вінсента ван Гога та науковий керівник «Інституту ван Гога» Вутер ван дер Веен знайшов місце, яке зображене на останній роботі митця “Коріння дерев”.

Про це повідомляє пресслужба Музею Ван Гога в Амстердамі.

Як пише видання Le Mond, на час карантину мистецтвознавець застряг у себе вдома у Страсбурзі. Тоді він вирішив класифікувати листівки, які раніше оцифрував у муніципалітеті Овер-сюр-Уаз (Франції). Тоді він помітив листівки, зроблену до 1910 року, на якій зображено село, де ван Гог провів 70 своїх останніх днів.

У травні, після послаблення обмежень, Веен поїхав до Овер-сюр-Уаз та знайшов там за 150 метрів від готелю, де мешкав художник, потрібні стовбури дерев.

Мистецтвознавець розповів, що порівняння форми схилу, коріння, складу землі на листівці, картині та особисто доводять — це місце з останньої картини ван Гога.

«Сонячне світло, намальоване ван Гогом, вказує на те, що останні мазки він зробив наприкінці дня. А це дає нам більше інформації про день, коли він помер», — сказав Вутер ван дер Веен.

«Інститут ван Гога» разом із місцевою владою зробив огорожу біля дерев, щоб уберегти це місце від занедбання.

Вінсент ван Гог помер 29 липня 1890 року в Овер-сюр-Уаза. За два дні до цього він вистрілив собі у груди. Вважається, що художник покінчив життя самогубством.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *