Катерина Бужинська провела в Болгарії пісенний конкурс «Україна – це ми!»

На болгарському узбережжі втретє пройшов міжнародний конкурс української пісні «Україна – це ми!», в якому взяли участь діти з усіх регіонів нашої країни. Його провела народна артистка України Катерина Бужинська.

Три роки тому такий співочий захід Бужинській запропонувала організувати директор туристичної компанії дитячого відпочинку «Elita Tour» Тетяна Гусейнова. Ідея конкурсу повністю збіглася з баченням уславленої співачки, як українці повинні бути представлені у світі – талановитою нацією з прекрасною музикою, з її бажанням популяризувати нашу культуру, налагоджуючи з допомогою творчості дружні зв’язки між країнами.

«Наш конкурс – це не тільки неймовірне та незабутнє свято музики, кожна хвилина якого сповнена гордістю за наших талановитих дітей. Часто до мурашок і сліз радості! Це ще й наша миротворча, добра і світла творча місія, – розповіла Катерина Бужинська, до речі, володарка титулу «Співаючий посол миру». – Мені близьке визначення, що мистецтво – це народна дипломатія, а значить, так я можу створювати позитивний імідж нашої країни у світі, і роблю для цього все можливе і часто неможливе».

Вперше на нинішньому конкурсі до пісенної традиції додалася кулінарна: ділові партнери вечора, українці, відкрили в Болгарії мережу ресторанів «Наша хата», пекли короваї, найбільший з яких отримав назву «Коровай світу». Він став не тільки смачними ласощами для учасників, які приїхали в Midia Grand Resort з різних куточків світу, але і символом єдності, дружби і миролюбства. Тому на прохання співачки разом помолитися за мир в Україні діти відгукнулися без роздумів.

«У цьому році поряд з собою я зібрала зіркове журі, – поділилася подробицями конкурсу Катерина Бужинська. – До Болгарії з двома дітьми та чоловіком – хореографом-постановником міжнародних проектів Андрієм Диким прилетіла актриса, телеведуча і молода мама Лілія Ребрик. Я їм неймовірно вдячна за підтримку. Допомагала оцінювати учасників, звичайно, директор туристичної компанії «Elita Tour» Тетяна Гусейнова. Від Болгарії у журі були: президент міжнародного конкурсу-фестивалю мистецтв «Морська Перлина» Ангел Рангелов, власниця “Midia Grand Resort” Йорданка Янакиева і головний редактор елітного європейського журналу «Гост» Євгена Стайловская, яка підготувала разом з ювелірним брендом “Goto” переможниці конкурсу приз глядацьких симпатій – золотий браслет».

Він став цінним доповненням до призу за перше місце – путівці на наступне літо до “Midia Grand Resort”. Її отримала 11-річна Таїсія Стасюк із сім’ї переселенців з Донецька, яка вразила журі виконанням пісні «Ми – Україна». У 2019 році вона зможе не просто насолодитися сонцем і морем, але і проведе час з користю – найкращий табір в Болгарії знаменитий своїми творчими гуртками.

Друге місце посіла Поліна Загной з піснею «Усміхнися мені», а третє розділили Катерина Ходос з композицією «Наша Батьківщина» і Поліна Златоволосая, виконавши пісню «Дикі гуси».

На конкурсі звучав фолк, сучасні хіти, кавер-версії і навіть авторський репертуар.

«Мене вразили авторською піснею «Радість» Віра і Ольга Богдай, мама і дочка, які приїхали із Львова спеціально, щоб потрапити на наш конкурс», – каже Бужинська.

Грандіозну святкову атмосферу вечора завершив сольний концерт Катерини Бужинської, який діти з Німеччини та Італії, Іспанії та Польщі прийняли захоплено, навіть не розуміючи сенсу пісень, але видно було, що вони закохані в красу української музики. Щоправда, була частина аудиторії, яка відпочивала в таборі не перший рік, і вже знає слова, тому пісню «Україна – це ми!» вони підспівували разом з Бужинською.

Конкурс продовжить своє життя наступного року: заявки на участь у ньому вже залишили діти з Італії, Німеччини та Білорусі. Їх анітрохи не зупинила обов’язкова умова для участі – їм доведеться вивчити і співати пісні українською мовою.

Фото зі сторінки Катерини Бужинської у Фейсбуку

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *