Художник Марчук живе за чорним календарем

Доторкнутися до струн душі генія сучасності допоможе виставка картин Івана Марчука, що відкрилася у столичному Будинку зв’язку (Хрещатик, 22).

В експозиції «Де ж істина?» – понад півсотні робіт різних періодів творчості митця. Назву їй дала одна з найбільш відомих картин художника, яку він створив 1993 року.

Незвичним є місце проведення виставки. Однак, як зазначається на сайті УДППЗ «Укрпошта», зважаючи на позитивний досвід співпраці з художником, «Укрпошта» підтримала ініціативу «Родовід-музею» щодо експонування творів Івана Марчука у приміщенні Будинку зв’язку. У травні цього року з нагоди 80-річчя художника «Укрпошта» випустила поштову марку «Іван Марчук «Скажи мені правду. 1994».

Іван Марчук – український живописець, народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, почесний громадянин Києва. 2007 року потрапив до рейтингу 100 геніїв сучасності, який уклала британська газета The Daily Telegraph .

До речі, під час виставки Марчук так висловився про свою творчість:

– Я ненаситний, бо хочу бачити. А щоб бачити, треба зробити, тому живу за чорним календарем. У мене немає червоного кольору.

Виставка працюватиме до 28 лютого 2017 року щодня, крім понеділків, з 12-ї до 21-ї години у приміщенні Головпоштамту.
Вартість квитків – від 20 до 50 гривень.

Світлана КОВАЛЬОВА
Фото Олексія ІВАНОВА

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.