Леоніда Бронєвого поховали на Новодівочому кладовищі в Москві

11 грудня на Новодівочому цвинтарі в Москві поховали народного артиста СРСР Леоніда Бронєвого. Актор помер у суботу, 9 грудня, у віці 88 років. Причини смерті не повідомляються, у заяві театру “Ленком” сказано “від тяжкої тривалої хвороби” (у 2013 році актор переніс інфаркт міокарда). У понеділок, 11 грудня, відбулися громадянська панахида і прощання в театрі “Ленком”, де Бронєвой пропрацював майже 30 років.

Леонід Бронєвой мав дуже не просту долю. Він народився у Києві в 1928 році. У 30-ті роки був репресований його батько, генерал НКВС Соломон Бронєвой (Факторович), і дядько, заступник наркома внутрішніх справ України. Майбутнього актора з його матір’ю (похована на Байковому кладовищі у Києві) вислали в Кіровську область. З початком Другої світової війни родина Бронєвих поїхала в евакуацію у Чимкент. Там він закінчив школу і вирішив стати артистом.

Закінчив Ташкентський інститут театрального мистецтва імені Островського – у сина “ворога народу” був невеликий вибір навчальних закладів.

Після звершення ВИШу його розподілили в Магнітогорськ, де Бронєвой відпрацював рік. Вже після смерті Сталіна, Бронєвой вступив до Школи-студії МХАТ, одразу на 3-й курс. Після закінчення навчання потрапив до театру в Грозному, потім працював у Іркутську, Воронежі, а на початку 1960-х, після смерті першої дружини, перебрався до Москви. У 1962-му його взяли у театр на Малій Бронній, в якому він пропрацював понад чверть століття.

Паралельно Бронєвой почав зніматися в кіно. Незважаючи на велику фільмографію (понад 50 робіт), у нього не було головних ролей. Але глядачі все одно запам’ятали його завдяки ролям Мюллера у багатосерійному фільмі “Сімнадцять миттєвостей весни”, герцога Ганновера у “Тому самому Мюнхгаузені”, куплетиста Велюрова в “Покровських воротах” і Лікаря з “Формули любові”.

У 1988 році Марк Захаров, у якого Бронєвой знявся в “Мюнхгаузені” і в “Формулі любові”, запросив його в свій театр “Ленком”. Тоді Бронєвой вже мав звання народного артиста СРСР.

Леонід Бронєвой зганьбився у березні 2014 року, коли публічно підтримав анексію Криму та агресивну політику Путіна стосовно України. Він заявив, що завжди підтримував Путіна, і “якщо  грав фашистів, це не означає, що  підтримую фашизм”, маючи на увазі події в Україні.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *