Букерівська премія-2020: переможцем став роман про жіночий алкоголізм

Цьогоріч Букерівську премію з літератури за свій дебютний роман “Шаггі Бейн” (Shuggie Bain) отримав 44-річний шотландський письменник Дуглас Стюарт.

Про це повідомляє ВВС News Україна.

Згідно з повідомленням, книга заснована на спогадах самого письменника. У своїй роботі Стюарт розповідає про хлопчика Шаггі з шотландського Глазго 1980-х років. Дитина намагається підтримати свою матір з алкогольною залежністю.

Роман присвячений матері самого Стюарта. Жінка померла від алкоголізму, коли письменнику було 16 років.

За словами голови журі Маргарет Басбі, рішення суддів було одностайним, для визначення імені переможця їм була потрібна всього година.

Дізнавшись про свою перемогу, Дуглас Стюарт заявив, що приголомшений. Слід зауважити, що премія переможцю складає близько 100 тисяч доларів.

Букерівська премія – престижна літературна нагорода, яка щорічно вручається у Великій Британії. Премія заснована 1968 року. Її розмір – 50 тисяч фунтів стерлінгів.

Присудження Букерівської премії відбувається з 1969 року. Спочатку премія присуджувалася авторам за романи, написані англійською мовою, і була доступна лише для авторів з Великобританії, Ірландії і країн Британської співдружності. Пізніше в 2004 році була заснована міжнародна Букерівська премія, яка вручається за романи, перекладені на англійську.

Нагадаємо, що минулого року  Букерівську премію розділили дві письменниці – Маргарет Етвуд з Канади та Бернардін Еварісто з Великої Британії.

А Нобелівську премію з літератури у2020 році отримала 77-річна американська поетеса Луїза Глюк.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *