З першого травня – нове підвищення тарифів на газ і тепло
У Києві планують підвищення тарифів на газ і опалення з 1 травня, заявив заступник голови міськдержадміністрації Петро Пантелєєв.
«З першого травня – нове підвищення ціни на газ. Також відбувається коригування тарифу на відпуск теплової електроенергії на ТЕЦ », – анонсував Пантелєєв.
Він також наголосив на важливості затвердження нового тарифу на тепло в Києві до 1 травня. При цьому в січні 2019 року тарифи на централізоване опалення в Києві в середньому зросли на 40%, а в деяких випадках зростання досягло 60%.
«До 1 травня ми повинні мати новий тариф на тепло. Оскільки з 1 травня починається правова колізія, вступає в силу новий закон про ЖКГ, і в ньому назву послуг і назва теплової енергії зовсім відрізняється від того, на яке НКРЕКУ має повноваження затверджувати тариф. З цим казусом ніхто не знає, що робити », – сказав Пантелєєв.
Підвищення тарифів планується не тільки в столиці, – повідомляє Сегодня.
Міністр соцполітики Андрій Рева раніше заявив, що з 1 травня ціна газу для населення по всій Україні виросте на 20%. Однак в Києві, як зазначив Пантелєєв, вже пройшли перші громадські слухання за новим тарифом.
Втім, з травневим всеукраїнським підвищенням тарифів на газ, а відповідно і на опалення, ще не все вирішено. За словами Реви, зростання тарифів передбачений спеціальною формулою, за якою проводяться розрахунки. Однак чи буде вона застосовуватися в подальшому, залежить «від багатьох факторів», в тому числі, від темпів економічного зростання.
«Для формування ціни на газ є постанова Кабінету міністрів. Ця постанова встановлює ціну відповідно до розрахунку за формулою. … Формула передбачає з 1 травня підвищення до 80% від загальної [ринкової] ціни на газ. Це в тому випадку, якщо ця формула буде діяти і далі », – пояснював Рева.
Якщо формула і тарифи на транспортування і поставку газу збережуться на нинішньому рівні, кінцева ціна на газ для населення і тепловиків з 1 травня може скласти близько 9850 грн. за тисячу кубометрів.
Крім того, Україна продовжує обговорювати питання підвищення тарифів на газ з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Міністр фінансів Оксана Маркарова вже нагадувала, що МВФ рекомендує Україні підвищити тарифи на газ для населення до ринкового рівня. Витрати на «комуналку» малозабезпечених українцям радять компенсувати за рахунок програми адресних субсидій.
Нагадаємо, з 1 листопада 2018 у Україні вже підвищилися ціни на газ для населення – на 23,5%. Кінцева ціна газу для населення становить 8548,92 грн. за тисячу кубометрів. В цей тариф вже включена вартість доставки газу і його розподілу, а також ПДВ.
У Кабміні обіцяли, що тарифи залишаться такими до кінця нинішнього опалювального сезону, тобто до весни 2019 року. Так що підвищення ціни з 1 травня не суперечить планам уряду.
Днями прем’єр-міністр України Володимир Гройсман також пояснив, що підвищення ціни на газ стало вимушеним кроком. За словами глави уряду, альтернативою зростання цін на газ був тільки дефолт. До слова, в державному бюджеті на 2019 рік уже прописано, що підвищення цін на газ в Україні забезпечить додатковий ресурс в сумі 9 мільярдів гривень.