Єврокомісія виділила Україні €600 млн, МВФ має дати ще $1 млрд

Європейська комісія схвалила виділення другого траншу макрофінансової допомоги для України в розмірі €600 млн. Ці гроші Україна зможе отримати наприкінці березня або на початку квітня 2017 р.

€2,81 млрд макрофінансової допомоги від ЄС

Програму макрофінансової допомоги (MFA) ухвалили, щоб Україна змогла подолати кризу неплатежів, збалансувати державний бюджет і провести структурні реформи. Вона набрала чинності 3 липня 2015 року і триватиме до 4 січня 2018 р.

В рамках цієї програми Україна має отримати €2,81 млрд, €1,61 млрд вже освоїли в 2014-2015 рр. Маємо отримати два останні транші по €600 млн.

У свою чергу представники Єврокомісії наполягають, щоб Україна скасувала мораторій на експорт необробленої деревини. Ще одна вимога – виплати соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

На підході транш від МВФ

У свою чергу міністр фінансів Олександр Данилюк прогнозує, що вже наступного тижня Україна може отримати черговий (вже шостий з 2014 року) транш від Міжнародного валютного фонду. 20-22 березня у Вашингтоні засідатиме рада директорів МВФ.

Нагадаємо, у березні 2015 року МВФ відкрив чотирирічну програму для України в об’ємі $17 млрд. З них Україна вже освоїла $7,7 млрд. У вересні 2016 року Рада директорів МВФ вирішила продовжити співробітництво з Україною і схвалила третій транш у розмірі $1 млрд, який ми зараз чекаємо.

Про те, що донор вимагає в обмін на гроші – читайте тут

Опублікований текст Меморандуму України з МВФ: що вимагає донор

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *