Віце-прем’єр Зубко: «Почалася рейдерська атака на будівельну реформу»

Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію наказу Мінрегіону про затвердження Державних будівельних норм «Планування і забудова територій», які мають набути чинності 1 вересня.

Про це у Фейсбуку повідомив віце-прем’єр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Він відзначив, що ДБН розроблялися задля безпеки й комфорту громадян. До їх розробки було залучено профільних експертів, архітекторів, будівельників і громадських активістів.

«Від усієї нашої команди та експертів ми чули одне: стару ситуацію залишати більше неможливо! – написав віце-прем’єр. – Висотність і щільність забудов повинна мати чітке обмеження, і нашими новими ДБН ми ввели «блакитну лінію». Зелені території має бути збережено, і ми ввели «зелену лінію». Ми посилили норми безбар’єрності та доступності, посилили умови безпеки громадян, передбачили обов’язковість будівництва дитсадків та шкіл. Удосконалили систему дорожнього руху, упорядкували паркування. Та ще багато всього, що вже на стадії планування та проектування має забезпечити комфортне проживання для людей».

За словами Геннадія Зубка, суд застосував спрощене провадження, провівши засідання у закритому режимі, що не дало можливості відстояти позицію Мінрегіону, розробників ДБН та громадськості.

«Мотиви судової атаки на нас – відтермінувати вступ в дію нових ДБН, а отже, відтермінувати запровадження європейських норм безпечного і комфортного життя», – переконаний віце-прем’єр.

Він заявив про готовність команди Мінрегіону відстоювати свою позицію всіма законними методами. «Ми розуміємо, що це не остання спроба зупинити реформу з боку тих, хто має на меті тільки прибуток, а не хоче будувати за цивілізованими європейськими нормами і стандартами. Ми розраховуємо на підтримку з боку всіх активних і небайдужих громадян, експертів, журналістів!», – наголосив Геннадій Зубко.

Про будівельні норми читайте:

 

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.