Уряд пропонує систему пенсійних накопичень. Як працюватиме новація

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна розповіла про зміни в пенсійному забезпеченні громадян.

“Для гідного життя на пенсії маємо доповнити базові пенсійні гарантії всеохоплюючою системою пенсійних накопичень, які людина та її роботодавці будуть здійснювати, поки людина працює, і які будуть додатковим джерелом доходу людини після завершення трудової діяльності, – стверджує міністр, чиї слова цитують у новинах. – Саме така формула – базовий пенсійних дохід плюс індивідуальні пенсійні накопичення – дає нашим нинішнім пенсіонерам необхідний захист, а нашим молодим людям – гідну пенсійну перспективу у власній країні».

За її словами, «Україна вже зараз на практиці впровадила елементи базового пенсійного доходу. І це не данина моді і навіть не частина нашої євроінтеграції, це адекватна відповідь на фактичні виклики, які ми маємо”.

Марина Лазебна говорить, що в державі відтестували на практиці під час пандемії та воєнного стану, як це може працювати ефективно, як доповнювати страхові пенсійні виплати доплатами та допомогами, щоб вийти на базовий пенсійний дохід.

“Я маю на увазі «вікову лінійку» доплат до пенсії, яку ми впровадили за ініціативою Президента, адресні виплати з урахуванням стажу роботи. Ці заходи необхідно продовжити, реалізувати заплановані диференційовані за віком доплати в жовтні цього року для пенсіонерів віком 70+, а на 2023 рік передбачити базові гарантії для осіб старше 65 років, для людей з інвалідністю і тих, які втратили годувальника. Іншого шляху забезпечити мінімальні норми в пенсійному забезпеченні без підвищення внесків не існує.

Тому, якщо ми хочемо гарантувати літнім людям мінімально необхідні для життя доходи, то маємо закріпити базовий пенсійний дохід системно на рівні законодавства. Щоб це була прозора, зрозуміла людям система, яка працює на рівні закону, а не постанов Уряду. Ми напрацювали необхідний законопроект і вже отримали схвальні висновки щодо нього від Світового Банку та Міжнародної організації праці. Але це про необхідний мінімум.”

Лазебна також повідомила, що середній розмір пенсії станом на 1 липня 2022 року становив 4,437 тис грн, що майже на 660 грн (або на 17%) більше у порівнянні з 1 липня 2021 року.

Середній розмір військових пенсій за рік збільшився більше ніж на 3 тисячі гривень, або на 53%, і становив майже 8 900 грн.

Редакція

Редакція “Українського репортера”