Українці з поляками випустять срібні монети про дружбу

Національний банк України і Національний банк Польщі випускають в обіг колекційні монети «Дружба та братство — найбільше багатство» до Дня Незалежності України.

Про це йдеться в повідомленні НБУ.

Монети буде вироблено зі срібла 999 проби загальним тиражем наборів до 10 тис. штук.

«Дві монети номіналом 10 гривень і 10 злотих входитимуть до одного комплекту, а їхній дизайн утворює композиційне ціле у формі серця. Вага кожної монети становитиме 31,1 г. Половину комплектів буде продано в Польщі, а половину — в Україні», — йдеться у повідомленні.

Колекційні монети, над створенням яких працював український художник Володимир Таран, випустять 24 серпня.

У Польщі монети можна буде придбати в касах регіональних відділень національного банку та в інтернет-магазині «Колекціонер».

В Україні ж їх розповсюджуватимуть через офіційні банки-дистриб’ютори та через інтернет-магазин НБУ.

Польський регулятор зазначив, що планує передати виручені з продажу наборів колекційних монет «Дружба та братство — найбільше багатство» кошти у вигляді безповоротної гуманітарної фінансової допомоги Україні.

Цей випуск є другою спільною ініціативою Нацбанків України та Польщі. Зокрема, попередній спільний випуск відбувся 2012 року, з нагоди фінальної частини чемпіонату Європи в Україні та Польщі, тоді банки також випустили срібні колекційні монети у вигляді набору.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *