Україна – найгірша держава у Європі за рейтингом економічних свобод

Україна посіла останнє, 44-те, місце у Європі та 150-те місце серед 186 країн світу в рейтингу економічних свобод, набравши 51,9 пункту зі 100 можливих. Про це йдеться в дослідженні, проведеному американським аналітичним центром The Heritage Foundation.

За рейтингом Україну випередили Греція, Білорусія, Росія та Молдова,  передає ВВС.

Загалом країна за рік піднялася на 16 позицій: у торішньому рейтингу Україна посідала 166-те місце.

За минулий рік показник України виріс на 3,8 пункту завдяки позитивним змінам 8 з 12 показників.

Heritage Foundation відзначає проведені реформи, однак додає, що варто зосередитися на боротьбі з корупцією, розвитку ринків капіталу, приватизації державних підприємств, вдосконаленні законодавчої бази та верховенстві права.

“Загальний інтерес західних реформ зменшився, при цьому економічна стагнація триває”, – йдеться на сайті аналітичного центру.

При укладанні рейтингу експерти враховували 12 свобод – від права власності до фінансової свободи. Три показники України оцінені гірше, ніж минулого року, – це право власності, свобода торгівлі та цілісність управління.

Україна перебуває у групі країн з переважно невільною економікою.

Очолили рейтинг Гонконг, Сінгапур, Нова Зеландія, Швейцарія, Австралія та Ірландія.

Індекс економічної свободи понад 10 років обчислюється The Wall Street Journal та The Heritage Foundation.

Застосовуючи теорію видатного економіста Адама Сміта про добробут націй, автори індексу вимірюють економічну свободу у 185 країнах за десятьма показниками: право власності, свобода від корупції, фіскальна свобода, державні витрати, свобода підприємництва, свобода праці, монетарна свобода, свобода торгівлі, свобода інвестицій, фінансова свобода.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.