Україна хоче будувати космодром в Австралії

Україна заявила про бажання побудувати космодром на території Австралії. З такою ініціативою ще в 2016 році виступило Державне космічне агентство України. Тоді вона не знайшла підтримки, однак тепер влада “Зеленого континенту” вже цілком серйозно обмірковує ідею стати космічною державою. 

Як пише місцева преса, космодром можуть звести неподалік авіабази Кертін в окрузі Кімберлі, штат Західна Австралія. Щоправда, дати “зелене світло” цьому проекту ще мають федеральний уряд і влада штату.

Експерти заявляють, що для створення космодрому необхідна ділянка землі площею 5-7 тисяч кв. км. Збудувати майданчик для запуску космічних апаратів можна за 5 років, це коштуватиме лише $0,5 млн на першому етапі. Якщо тендер таки оголосять, у ньому планує брати участь і Державне космічне агентство України.

Україна хоче будувати космодром в Австралії

«Ця пропозиція дуже реалістична. Україна могла б запускати ракети вже завтра вранці, якби був майданчик. Ми пропонуємо наших людей і наші експертні знання, якщо у Австралії є земля, яку можна використовувати», – заявив посол України в Австралії Микола Кулінич The West Australian. За його словами, українська делегація може відвідати країну вже цього року.

Державне космічне агентство України у своїй заявці переконує, що австралійський космодром може стати головним стартовим майданчиком Азії, який обслуговуватиме комерційні запуски в космос для регіональних партнерів Австралії, таких як Японія, Сінгапур, Південна Корея та Індонезія.

Ідея з космодромом до вподоби сенатору від штату Західна Австралія Лінді Рейнольдс. Зараз вона є одним з лобістів цього проекту, адже створення регіонального майданчика для запуску космічних кораблів залучить до штату чималі інвестиції й сприятиме розвитку місцевої науки. З часом космодром може стати штаб-квартирою для Австралійського космічного агентства.

Україна хоче будувати космодром в Австралії

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *