У серпні тариф на передачу електроенергії зросте на 55 відсотків

Регулятор ухвалив збільшення тарифу «Укренерго», щоб залучити додаткові кошти для погашення заборгованості перед виробниками «зеленої» енергії.

З 1 серпня 2020 року Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), збільшує тариф «Укренерго» на передачу електроенергії на 54,6% — з 155,4 грн./МВт до 240,23 грн./МВт (без ПДВ), повідомляє Інтерфакс-Україна.

НКРЕКУ ухвалила це рішення, щоб акумулювати кошти для погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел (ВЕД) через ДП «Гарантований покупець». При цьому попередньо тариф мав зрости у 2,1 рази — до 327,97 грн./МВт, а початковою пропозицією НЕК було довести тариф до 604,51 грн./МВт.

Однак на прохання представників бізнесу та народних депутатів комісія вирішила відмовитися від дворазового зростання тарифу.

Голова «Укренерго» Володимир Кудрицький повідомив, що банки будуть готові переглянути умови фінансування у разі прийняття Верховною Радою законопроєктів, що дозволять збалансувати ситуацію на ринку, а також якщо Кабмін внесе зміни в модель покладання спеціальних зобов’язань.

Окрім того, за словами глави НКРЕКУ Валерія Тарасюка, «Укренерго» проведе додаткові переговори з Міжнародним валютним фондом, щоб збільшити обсяг кредиту.

НЕК планувала залучити на погашення боргів перед «зеленою» генерацією у Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) 128 млн. євро (3,8 млрд. грн), та в Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) — 92 млн. (2,8 млрд. грн).

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.