У МВФ слідкуватимуть за ситуацією з ПриватБанком

Постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Україні Йоста Люнгман зробив заяву після рішення суду, який визнав незаконною націоналізацію “ПриватБанку”.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на текст заяви.

Представник МВФ сказав, що у 2016 році міжнародні партнери України підтримали рішення уряду та НБУ націоналізувати ПриватБанк, адже це був єдиний ефективний засіб захистити вкладників і стабільність фінансової системи.

І хоча це рішення потребувало 160 млрд грн українських платників податків на відновлення платоспроможності банку, воно забезпечило життєздатність ПриватБанку на довгу перспективу, врятувало кошти мільйонів українських громадян і зміцнило економічне самопочуття країни.

МВФ підтримує реформу корпоративного управління ПриватБанку, який очолює незалежна наглядова рада, і трансформацію бізнес-моделі банку, що вже позитивно позначилася на показниках та стійкості банківської систему в цілому.

Важливо, щоби влада продовжувала свої зусилля щодо відшкодування втрат колишніми власниками та пов’язаними особами проблемних банків. Міжнародні партнери України ретельно відстежуватимуть події в цій сфері.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.