Скандал довкола $5,5 мільярда. Мін’юст заявляє про тиск на державу, активісти – про справедливість

Солом’янський райсуд Києва зобов’язав НАБУ відкрити кримінальне провадження щодо екс-прем’єра Арсенія Яценюка та міністра юстиції Павла Петренка, передає «Український репортер». Їх підозрюють у розтраті державних коштів у великих обсягах.

Окрім того, розслідування має стосуватися одного із заступників міністра юстиції та керівника секретаріату держсекретаря Мін’юсту.

У деяких активістів ця інформація викликала неабиякий ентузіазм, а в Мін’юсті заявляють про безпрецедентний тиск – не тільки на міністерство, а й на уряд у цілому.

У зв’язку з цим Мін’юст оприлюднив офіційну заяву, в якій зазначає, що розповсюджена у ЗМІ інформація про зловживання службовим становищем з боку вищого керівництва міністерства при придбанні юридичних послуг для представництва України за позовами міноритарних акціонерів ПАТ «Укрнафта» в арбітражному інституті Стокгольма категорично не відповідає дійсності.

«З огляду на те, що слухання по найбільшому позову проти України за всю історію держави відбудеться на початку 2019 року, розповсюдження недостовірної інформації спрямовано на дискредитацію інституцій, уповноважених захищати національні інтереси України в міжнародних судах, зокрема щодо претензії міноритарних акціонерів ПАТ «Укрнафта» до України на $5,5 мільярда.

Міністерство юстиції захищає інтереси держави України в міжнародних судах із залученням найбільш компетентних юридичних радників – міжнародних юридичних компаній світового рівня, з відповідним досвідом та підтвердженою репутацією. Залучення саме такого рівня юридичних радників Latham&Watkins та HoganLovells відбулося із чітким дотриманням процедур та відповідно до чинного законодавства, яке регулює відбір юристів і консультантів у справах проти держави Україна», – йдеться в заяві.

У Мін’юсті наголошують, що така дезінформація в рамках резонансної справи проти України – це «організована спроба тиску на Кабінет Міністрів, Міністерство юстиції та державу Україна».

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *