Порошенко дав «євробляхерам» шанс стати сумлінними, а Рада вирішила, що 101 євро – це багато

Петро Порошенко підписав закони №8487 та №8488, які легалізують автомобілі з єврономерами, ввезені з порушенням митного та податкового законодавства, інформує «Український репортер».

«Усі кошти від цього, від першої до останньої гривні, підуть до Пенсійного фонду на покриття його дефіциту, на індексації пенсій, на виплати насамперед тим, хто отримує мінімальну пенсію. Це чітко й недвозначно передбачено законом», – написав президент у Фейсбуку.

Він зауважив, що це непростий компроміс між державою та фактичними власниками авто – «між тими, хто вже прийняв як даність неминучість податків, і тими, хто лише отримав шанс стати сумлінним платником податків».

Аби останні не мали сумнівів, що їхні гроші ідуть на добру справу, ці кошти вирішили в цільовий спосіб направити на допомогу пенсіонерам, пояснив голова держави. І наголосив: «Від Пенсійного фонду вимагатиму регулярно звітувати про обсяги коштів, отриманих від легалізації авто».

Петро Порошенко закликав власників єврономерів скористатися пільговим порядком розмитнення й утриматися від акцій протесту, наголосивши: «Без податків не буває армії, без податків не буває доріг, без податків не буває освіти».

Тим часом Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект №9260 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Як повідомляє «Економічна правда», документ розглядався за закритими дверима в податковому комітеті ВР близько шести годин. У залі він теж викликав багато запитань і був проголосований тільки після ряду спроб.

Цей закон передбачає, зокрема, подовження пільгового режиму ввезення електрокарів. Транспортні засоби, оснащені лише електродвигунами, звільняються від сплати ПДВ та акцизу до кінця 2022 року (раніше передбачалося, що ця норма діятиме до кінця 2018-го.

Також від 1 липня наступного року будуть оподатковуватися посилки українців вартістю понад 100 євро.

Окрім того, податковими агентами визнаються оператори поштового зв’язку та експрес-перевізники.

Фото «Українського репортера»

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *