НБУ: інфляція перевершила всі прогнози

У листопаді споживчі ціни в Україні зросли на 0,9%. Таким чином у річному вимірі інфляція уповільнилася до 13,6%. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики, повідомляє НБУ. За останніми макроекономічними прогнозами на 2017 рік, інфляція має становити 12,9%. На початку року НБУ сподівався, що цей показник утримається на рівні 9,1%.

Економісти відзначають, що більше, ніж очікувалося, зростають ціни на продукти харчування – до 23,9% у річному вимірі. Зокрема, прискорилося подорожчання м’ясних і молочних продуктів, а також  послуг.

Якщо вірити офіційній статистиці, у 2017 році тарифи на комунальні послуги в середньому по Україні подорожчали на 16,7%.

Через суттєве зниження курсу гривні прискорилося зростання цін на непродовольчі імпортні товари (крім одягу та взуття). Зокрема, дорожчають лікарські засоби, медичні товари, побутова техніка, меблі, побутова хімія.

НБУ відзначає, що ціни на овочі уповільнили зростання через розширення пропозиції пізнього урожаю, насамперед овочів борщового набору.

Знизилися ціни на цукор на тлі низьких світових цін та значної пропозиції на внутрішньому ринку, через хороший врожай падають ціни на гречку.

Ціни на фрукти стрімко зростають через вищі, ніж у минулому році, ціни на цитрусові. Швидко дорожчають і яйця через високий попит та експорт українських птахівників.

Уповільнилося зростання цін на тютюнові вироби, алкогольні напої та послуги залізниці.

Прискорилося подорожчання хліба і послуг автодорожнього пасажирського транспорту на тлі зростання їхньої собівартості.

Ціни на паливо за весь 2017 рік зросли на 17,7% через підвищення цін на нафту та послаблення гривні до євро (акцизи на паливо встановлено в євро). До речі, офіційний прогнозований курс гривні на 2017 рік– 27,2 грн за 1 долар. Як бачимо, його уже майже досягли.

Від цін на продукти очі на лоба лізуть. Сумна статистика

Рост

Журналіст “Українського репортера”


1 коментар до “НБУ: інфляція перевершила всі прогнози

  • 12.12.2017 о 13:41
    Permalink

    Який жах. Чого чекати далі?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.