НБУ погіршив економічні показники через блокаду ОРДЛО

Національний банк України, взявши до уваги ефекти від блокади окупованих територій Донецької та Луганської областей, погіршив попередній прогноз економічного зростання у 2017 році з 2,8% до 1,9%.

Погіршення зростання ВВП

Найбільший ефект від торговельної блокади українська економіка відчує у поточному році.

“Через захоплення терористами підприємств, що діяли в українському правовому полі, розрив ланцюгів виробництва та постачання готової продукції скоротиться обсяг випуску продукції металургії та видобувної промисловості, коксу, електроенергії”, – повідомляє НБУ.

Водночас цей негативний ефект від блокади буде компенсований за рахунок інших чинників, насамперед – більш сприятливої цінової кон’юнктури на зовнішніх ринках для товарів українського експорту (металів, залізної руди, зернових).

Таким чином, взявши до уваги ефекти від блокади та сприятливої зовнішньої кон’юнктури, НБУ переглянув попередній прогноз зростання ВВП у 2017 році з 2,8% до 1,9%.

Водночас Нацбанк очікує, що до кінця 2017 року підприємства на підконтрольній Україні території зможуть переорієнтуватися на альтернативні джерела сировини та енергоресурсів і вже наступного року зможуть вийти на максимальне завантаження виробничих потужностей. Це призведе до того, що у 2018 році економіка зростатиме швидше: +3,2% у 2018 році (січневий прогноз – 3%).

Інфляція та курс гривні

Блокада торгівлі з ОРДЛО не матиме значного впливу на рівень споживчої інфляції. Відтак, Нацбанк не очікує суттєвих змін у прогнозах інфляції (9,1% у 2017 році та 6% у 2018 р).

Вплив блокади на обмінний курс гривні буде обмежений. Погіршення ситуації з платіжним балансом насамперед відображатиметься на обсягах чистої купівлі валюти на ринку для поповнення резервів.

Зокрема, внаслідок розвитку ситуації на сході країни скоротиться експорт металургійної продукції та збільшиться імпорт вугілля. У результаті дефіцит поточного рахунку платіжного балансу може погіршитися приблизно на $1,8 млрд. Ці втрати будуть компенсовані за рахунок сприятливої ситуації на зовнішніх сировинних ринках, позитивний ефект від яких становитиме приблизно $1 млрд. Як наслідок, прогноз дефіциту поточного рахунку у 2017 р попередньо переглянуто до $4,3 млрд (січневий прогноз – $3,4 млрд).

Для пом’якшення впливу торговельної блокади на валютний ринок Національний банк планує скоротити обсяг купівлі іноземної валюти на міжбанківському ринку, залишаючи більше валюти на ринку і сприяючи звуженню коливань курсу гривні. Відповідно, Національний банк планує зменшити прогноз обсягу міжнародних резервів до $20,8 млрд на кінець 2017 р (січневий прогноз – $21,3 млрд) та до $25,9 млрд а кінець 2018 р (січневий прогноз – $27,1 млрд).

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *