Монетизація субсидій почнеться вже з 1 січня. Як це працюватиме

Кабмін прийняв постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Як повідомляє «Український репортер», правила призначення такої допомоги залишаються без змін – змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація відбуватиметься у три етапи.

За інформацією Урядового порталу, вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться по допомогу вперше. Субсидія надходитиме на персональний обліковий запис в Ощадбанку, а той розраховуватиметься з надавачами комунальних послуг та одразу надсилатиме громадянинові SMS-повідомленням про те, скільки залишилося доплатити за комуналку.

Громадянам не треба буде щомісяця оплачувати окремо кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме в межах виділеної субсидії частину комуналки, а субсидіанти доплачуватимуть решту рахунка.

Скажімо, пояснюють в уряді, домогосподарству виділено субсидію на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1500 гривень, а сума всіх комунальних платежів сягає 2000 гривень. 1500 гривень субсидії Ощадбанк перерахує надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже не перший рік.

«А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено», – зазначають у Кабміні.

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *