До України прибуло перше судно з американським вугіллям

Сьогодні, 13 вересня, у порт “Південний” на Одещині прибуло перше судно зі США з енергетичним вугіллям. Балкер Ocean Ambitious привіз 62 тисячі тонн американського антрациту для державної компанії “Центренерго” (8% виробництва електроенергії в Україні і 18% теплової генерації). Портовики вже стали до роботи, судно мають розвантажити за три доби.

В.о. директора порту “Південний” Віталій Жуковський повідомив, що цього тижня до України прибудуть одразу 4 судна з американським енергетичим вугіллям вагою понад 295 тисяч тонн. Одне судно для” Центренерго “, два – для ДТЕК і одне – для ТОВ “Єврореконструкція”.

Нагадаємо, що ПАТ “Центренерго” уклало контракт з американською компанією Xcoal Energy на поставку до кінця року 700 тисяч тонн антрациту. Першу партію вугілля американці продали по $113/тонна. Кожна партія буде за різною ціною. У “Центренерго” розраховують щомісяця отримувати 1-2 судна.

Для порівняння: російський антрацит Україна закуповувала по $60-70/тонна, а вугілля з ОРДЛО коштувало ще менше. Хоча купувати пенсильванське вугілля набагато дорожче, ніж російське чи з Донбасу, Київ пішов на це через російську агресію на сході України. Раніше поставки вугілля з окупованих районів Донецької та Луганської областей повністю припинилися через блокаду залізничних і автошляхів  колишніми учасниками АТО. Через брак антрациту уряд України був змушений запровадити надзвичайний стан в енергетиці.

Загалом в Україні є 14 ТЕС, які разом із АЕС є основними виробниками електроенергії в країні. 6 із них працюють на дефіцитному після початку блокади Донбасу антрацитовому вугіллі, решта – на газовому вугіллі.

 

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.