Депутати готують нові податки на нерухомість

В Україні можуть подорожчати квартири у разі ухвалення законопроєкту № 5600 у зв’язку зі зростанням податків. На скільки саме — незрозуміло, бо експерти називають 5-7-8%, а забудовники — до 35%.
Наразі законопроєкт у Верховній Раді — його вже підтримали за основу і готують до другого читання.

Результати двох робочих груп голова парламентського податкового комітету, нардеп від “Слуги народу” Данило Гетманцев окреслив на сторінці у Фейсбуку:

“Щодо будівельників домовилися, що для 18% з третього продажу базою оподаткування буде різниця між вартістю купівлі та продажу; ПДВ не застосовуватиметься до чинних договорів, оплачених на 1 січня 2022 року (незалежно від доплат у разі зміни метражу)”, — написав Гетманцев.

Тема ПДВ сколихнула інвесторів, які зараз купують квартири у розстрочку, а також тих, хто оформлював угоду через фонд спільного інвестування. Люди побоються, що повинні будуть заплатити ще плюс суттєвий відсоток від вартості квартири, хоча не розраховували на це. Гарячу тему прокоментував і міністр фінансів Сергій Марченко.

“Звільнення від ПДВ продажу житла на вторинному ринку насправді використовується в будівельній галузі в схемах мінімізації сплати податків, що існують вже багато років. Саме ці схеми ми намагаємось зруйнувати в законопроекті 5600”, — написав Марченко.

Він додав, що норми законопроєкту не матимуть значного впливу на вартість новозбудованого житла.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *