Не податковий тиск, а знищення корупційних схем – ось завдання влади

Українська влада знову посилює податковий тиск. На початку червня уряд вніс до парламенту законопроєкт №5600 про внесення змін до Податкового кодексу. Він має на меті збільшити податкове навантаження на легальний бізнес, який наразі і так сплачує податки та працює відкрито.

У той же час в економіці України функціонує багато сірих і чорних схем з ухилення від сплати податків. Експерти зазначають, що ліквідація таких схем дозволила б приносити у бюджет 60 мільярдів щорічно, – повідомляє 24 канал.

“За логікою авторів законопроєкту, якщо цей закон буде прийнятий, то в бюджет надійде близько 50 мільярдів гривень. Але що робити бізнесу, який і так платив усі податки? Незважаючи на пандемію, незважаючи на кризу, незважаючи на все інше, вони зараз будуть змушені платити ще більше. Це однозначно буде дуже поганим знаком для усіх потенційних інвесторів, для експертів міжнародних, які працюють з економікою. Ми точно від цього не виграємо”, – зазначив політичний експерт Петро Охотін.

Експерти зазначають, що збільшити податкові надходження можна в інший та ефективніший спосіб – ліквідувавши корупційні схеми на ринку нафтопродуктів і тютюну, під час імпорту електроніки та експорту агропродукції. Економісти підрахували, що лише через нелегальне виробництво нафтопродуктів бюджет торік недоотримав 19 мільярдів гривень у вигляді акцизів та ПДВ, а вже цього року ця сума може зрости до 22 мільярдів.

“Якщо ми говоримо про сірі нафтопродукти, то це і втрата у економіці країни, і відхід грошей невідомо кому. Дуже часто такі сфери мають стосунки з РФ та Білорусією. Тобто з країнами, які мають свої інтереси. Виходить, що це ще й загроза національній безпеці”, – пояснив політичний експерт Петро Охотін.

Тож експерти радять урядовцям переключити увагу на “тіньовиків”, а не тих, хто веде бізнес відкрито і вкладає значні гроші у розвиток економіки.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *