“Безпечна Київщина” призвела до корупційного скандалу
Чиновників осіб управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Київської обласної державної адміністрації підозрюють у зловживанні службовим становищем шляхом. Йдеться про надання незаконних переваг фірмі «Основи безпеки» під час укладання договору на постачання приладів відеоспостереження. Про це повідомляє Резонанс .
Відомості про кримінальне правопорушення за ч. 2 ст. 364 КК України було внесено до ЄРДР 2 листопада 2018 року. Згідно судових документів, справа № 12018110000000637 перебуває у провадженні слідчого відділу із розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Київській області.
Слідчий зазначив, що службові особи КОДА, “діючи за попередньою змовою групою осіб, протягом 2017 року, зловживаючи службовим становищем надали незаконні переваги ТОВ «Основи безпеки» під час укладання договору на постачання приладів відеоспостереження та іншого обладнання, що спричинило тяжкі наслідки”.
Мова про реалізацію обласної цільової програми профілактики та протидії злочинності у Київській області на 2017-2020 роки «Безпечна Київщина». Згідно з нею, 2017 року мало бути придбано 570 приладів відео-спостереження на загальну суму 5,7 млн грн, 300 систем швидкого реагування на 3 млн грн, а також 850 одиниць іншого інвентарю ще на 850 тис грн.
Наприкінці 2017 року управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Київської ОДА оголосило про відкриття торгів щодо створення сучасної системи безпеки, проектування, придбання, монтаж, налагодження, введення в експлуатацію комплексу системи відеоспостереження для забезпечення громадського порядку та громадської безпеки на Київщині.
До участі в електронному аукціоні подали документи ТОВ «Основи безпеки», ТОВ «Радіо Лінк», ТОВ «Інтелекшуал Констракшн». Переможцем тендерний комітет Київської ОДА визнав ТОВ «Основи безпеки».
У грудні 2017 між управлінням КОДА (в особі в.о. начальника) та гендиректором ТОВ «Основи безпеки» було укадено договір, за яким комерційній фірмі цього ж місяця переказали 7,8 млн грн.
“У засобах масової інформації в 2018 року опубліковано інформацію про те, що на Київщині не працюють камери відеоспостереження, хоча на систему відеоспостереження Київська ОДА в 2017 році виділила майже 8000000 гривень, 180 камер не експлуатуються через брак інтернет потужностей”, – йдеться у тексті судової ухвали.
Аби перевірити ці дані слідчим шляхом Подільський районний суд міста Києва постановив задовольнити клопотання слідчого, “враховуючи, що документи, які перебувають у володінні Київської обласної державної адміністрації управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами, можуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні”.
Торік, у квітні на базі ситуаційного центру ГУ Національної поліції в Київській області було презентовано інтелектуально-аналітичну систему відеоспостереження.
“Київщина є першою областю в Україні, яка створила і запустила систему відео нагляду обласного значення, За ініціативи голови КОДА Олександра Горгана розроблено, а в червні 2017 року прийнято обласну комплексну цільову програму профілактики та протидії злочинності на 2017-2020 роки “Безпечна Київщина”. У рамках реалізації програми закуплено й встановлено 180 камер відеоспостереження за кошти обласного бюджету та 200 камер за кошти місцевих бюджетів”, – зазначалося на КОДА.
Про те, як сесія Київської облради приймала комплексні цільові програми розвитку Київщини “Український репортер” розповідав у матеріалах:
- Доленосне рішення Київської обласної держадміністрації
- Київщина потерпає від гострого протистояння влади (+аудіо)