У зоні АТО зросли зарплати військових. Солдату вже платять мінімум 17 тисяч гривень

З 1 вересня зарплата військовослужбовця у званні “солдат”, який виконує завдання у зоні проведення Антитерористичної операції на сході України, становить мінімум 17 тисяч гривень. Про це повідомив заступник начальника департаменту фінансів Міністерства оборони Сергій Галінський.

7 тисяч гривень – це основне грошове забезпечення, а 10 тисяч гривень – доплата за службу на лінії бойового зіткнення . В інших місцях дислокації у межах визначеного району АТО — 4,5 тисячі гривень на місяць.

“Бойову” доплату починають платити, коли вояк провів у зоні АТО повний місяць. Якщо боєць безпосередньо бере участь у бойових діях або знищив техніку ворога, виплачується додатковий бонус.

В інших місцях дислокації у межах визначеного району АТО — в 3,7 раза – з 1,2 тис. грн до 4,5 тис. грн на місяць.

Зарплати бійців Повітряно-десантних військ і морської піхоти вищі, ніж у військовослужбовців інших підрозділів ЗСУ.

Загалом військовослужбовці, які підписали контракт, залежно від займаної посади, військового звання, кваліфікації та терміну проходження військової служби отримують від 7000 грн. Це мінімальна зарплата стрільця без врахування доплат за зону АТО.

Один раз на рік їм надається:

матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі місячного окладу (на підставі відповідних підтверджуючих документів);

грошова допомога на оздоровлення у разі надання щорічної чергової відпустки у розмірі місячного грошового забезпечення.

Водночас діє система стягнень у разі отримання доган. Нагадаємо, що при укладанні контракту робоче місце та середній заробіток воїна не втрачаються, як і виплата їм пенсій (з урахуванням додаткової вислуги років під час повторної військової служби). Працівникам бюджетних установ, які залучаються до забезпечення проведення АТО, заробітна плата підвищується на 50% за дні перебування безпосередньо в районах проведення АТО.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − 9 =