ГПУ виявила розкрадання під час реалізації проекту “Стіна”

Генеральна прокуратура України спільно зі Службою безпеки України виявила злочинну схему розтрати і привласнення бюджетних коштів у особливо великих розмірах під час проведення будівництва “Стіни” на кордоні з Росією. Посадовці Державної прикордонної служби та бізнесмени вкрали понад 100 млн грн під час проведення закупівель товарів, робіт і послуг.

“Впродовж 2016-2017 рр. внаслідок вищевказаної протиправної діяльності службових осіб ДПС України та суб’єктів господарської діяльності приватного сектору економіки під час виконання робіт по інженерно-технічному облаштуванню україно-російського держаного кордону, територій, прилеглих до районів проведення АТО та АР Крим (проект «Стіна»), шляхом придбання на користь державного органу товарів, робіт та послуг, здійснено розтрату та привласнення бюджетних коштів в сумі понад 100 млн грн”, – йдеться в повідомленні ГПУ.

Розслідуванням можливого розкрадання грошей на проекті “Стіна” ще торік займалося НАБУ.

“Стіна”, або “Європейський вал”, – фортифікаційний проект, який має підвищити рівень безпеки на кордоні України та Російської Федерації (1 974 км). Проект представив екс-прем’єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету Міністрів 3 вересня 2014 року. 12 вересня 2014 року Кабінет Міністрів виділив перші 100 млн грн.

Передбачається зведення оборонних споруд, систем спостереження, рокад на всій довжині кордону. 1 жовтня 2015 року Державна прикордонна служба України повідомила, що проект “Стіна” реалізується у Чернігівській, Сумській і Харківській областях.

19 січня 2017 року губернатор Харківської області Юлія Світлична сказала, що через брак коштів реалізація проекту “Стіна” припинена. Наразі проект реалізований трохи більш ніж на 10%.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven + 5 =