В Україну може повернутися «Батько Махно»

Легендарний анархіст, командувач Революційної повстанської армії України Нестор Махно, якого називали «Батьком Махно», завершив свій земний шлях у Франції в 1934 році.

Однак нині закінчується термін аренди урни з прахом Махна, яка встановлена в колумбарії паризького кладовища Пер ла Шез. Про цю новину повідомив голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За його словами, обговорюється можливість перепоховання Махна в Гуляйполі Запорізької області, де він і народився. І це має стати важливою історичною подією, розповідає запорізький портал «061».

До речі, тема перепоховання відомих українців усе ще є актуальною для нашої країни. Нагадаємо, що торік на Лук’янівському кладовищі відбулося перепоховання останків поета Олександра Олеся і його дружини. В Чехії, на кладовищі, їхні останки були викинуті з могили…

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович розповідав «Українському репортеру»:

“Найвизначніших діячів української історії, а їх не так уже й багато, можливо, два-три десятки осіб, ми хотіли б перепоховати в Національному пантеоні, який має бути в Києві. – Наш інститут провів низку громадських обговорень концепції такого пантеону, думаю, що найближчим часом ми вийдемо на певні законодавчі рішення, бо, на нашу думку, Національний пантеон має бути під охороною спеціального закону. Пропозиція інституту – пагорб над Дніпром, біля арки Дружби народів”.

Так, пропозицій щодо створення сакрального місця пам’яті не бракує. Але як же довго запрягає наша влада! Ще у січні 2015 року Верховна Рада ухвалила постанову «Про увіковічення пам’яті Героїв України, які віддали своє життя за свободу і незалежність України».

Передбачено «створення у центральній частині столиці України місті-герої Києві Українського національного пантеону (Меморіального комплексу)».

У серпні того ж року Президент підписав Указ «Про заходи щодо створення меморіалу українських героїв». Уряду доручено розробити і затвердити конкретні заходи зі створення в столиці меморіалу українських героїв.

Минуло вже чимало часу. Де ж ці «конкретні заходи»? Чи, може, про меморіал вкотре згадають, коли в якійсь країні викинуть із могили останки відомого українця, як це трапилося з похованням Олександра Олеся в Чехії?

Вшанування пам’яті Нестора Махна (з Вікіпедії)

• 22 грудня 2006 У Дніпрі (колишній Катеринослав) лідер «Братства» Дмитро Корчинський разом із своїми однодумцями встановив меморіальну дошку на фасаді готелю Асторія, у якому в 1919 році розміщувався штаб Нестора Махна.
• 24 серпня 2009 в Гуляйполі було урочисто відкрито пам’ятник Нестору Івановичу Махну.
• 21 серпня 2013 в Старобільську встановлено пам’ятник Нестору Махну, на балконі старої будівлі, що виходить на центральний майдан.
• 25 жовтня 2013 року Національним банком України введено в обіг пам’ятну монету «Нестор Махно».
• У його рідному Гуляйполі на честь нього названа Вулиця Нестора Махна.
• У Дніпрі є вулиця Нестора Махна.
• У місті Оріхів є вулиця Нестора Махна.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *